Спеціальні потреби

Американським фермерам бракує робочих рук


Кампанія проти незаконних іммігрантів матиме негативний вплив на американських фермерів, – стверджують експерти. Недавні рейди та погрози притягнути до судової відповідальності працедавців, що наймають нелегалів, викликали серйозну нестачу робочої сили. Це може призвести до закриття деяких ферм і до підвищення цін на продукти харчування.

У результаті недавніх рейдів у кількох великих американських містах арештовано або депортовано тисячі нелегальних іммігрантів. Міністр внутрішньої безпеки Майкл Чертофф заявив, що США не будуть закривати очі незаконну імміграцію:

“Багато років ми лише говорили про потребу суворих заходів у боротьбі з незаконною імміграцією. На мою думку, ми мусимо показати громадськості, що ми серйозно ставимось до виконання чинних законів”.

За деякими підрахунками, понад половина осіб, які задіяні у сфері сільського господарства США, є незаконними іммігрантами. Міністр сільського господарства штату Вісконсін Род Нілсейстун каже, що без цієї дешевої робочої сили багато ферм не могли б функціонувати:

“Якщо б сільське господарство і молочна галузь у Вісконсіні мали б обходитися без іспаномовної робочої сили, це викликало б кризу. Щодо цього сумніву нема”.

Проте, не лише ферми розраховують на нелегальних робітників. Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ каже, що їх депортація призвела б до – за його словами – краху міста. Подібне відчули б на собі навіть такі туристичні місця як Лас-Вегас:

“Лас-Вегас зупинився б на місці. Вони роблять все – від прибирання кімнат до подачі коктейлів, готування їжі, замітання підлоги в казино”.

У Долині Сан Жоакін в Каліфорнії сільськогосподарської робочої сили на 20% менше, ніж необхідно, а це означає, що частина врожаю не буде зібрана.

Деякі штати самі взялися за справу. Штат Вашингтон транслює телевізійні реклами, які мають на меті привабити робітників, обіцяючи вищу зарплатню і кращий стиль життя. Представник профспілки об’єднаних робітників харчової промисловості Артуро Родріґез каже, що працівники є, але багато з них ховаються:

“Насправді тут є достатня кількість працівників. Потрібно лише, щоби у них була якась впевненість у завтрашньому дні, щоб їхні сім’ї були захищеними. І тоді вони далі працюватимуть в сільському господарстві”.

Міністерство Праці США заявляє, що воно переглядає програму віз для робітників у сфері сільського господарства з метою збільшити приплив законних працівників. Проте, деякі експерти побоюються, що ці урядові заходи здійснюються запізно, щоб врятувати цьогорічний урожай.

XS
SM
MD
LG