Спеціальні потреби

Право на володіння зброєю знову в центрі дискусій у США


Дозвіл на носіння та володіння вогнепальною зброєю опинився в центрі уваги американців. І причина цього – не лише дві стрілянини у Вісконсині та Огайо протягом одного тижня. До Верховного Суду Сполучених Штатів надійшла справа, яка оспорює заборону на носіння вогнепальної зброї, що діє в межах округу Вашингтон. Якщо суд візьме цю справу до розгляду, то це може перерости у найбільшу в сучасній історії дискусію щодо Другої поправки до Конституції, яка дозволяє громадянам США володіти зброєю.

Сандра Сіґарс живе у південно-східній частині міста Вашингтон. Це – один із найнебезпечніших районів столиці, який має найвищі показники злочинності в Сполучених Штатах. Сандра вважає, що для особистої безпеки їй потрібна зброя. Саме вона подала до суду на міську адміністрацію, яка їй в цьому праві відмовляє, так само, як і суди нижчої інстанції, що вже розглядали її позовну заяву.

Однак позивачка Сандра Сіґарс наполягає на своєму: “Я кажу людям, що якщо ви не хочете мати зброю, то це – ваша справа. Але кожний мусить вирішувати це для себе сам”.

Друга поправка до Конституції містить словосполучення “добре організовані сили самооборони” та “право людей носити та зберігати зброю” в одному реченні. Прихильники та опоненти вільного продажу зброї розуміють її кожний по-своєму. А от поліція міста Вашингтон підтримує місцеву владу. Тут вважають, що якщо заборону скасувати, рівень насилля з використанням вогнепальної зброї зросте. Навіть із забороною місцева поліція вилучає величезну кількість одиниць зброї – переважно пістолети.

Полісмен Карен Виґґінс зазначає: “Як правило, щоденно ми вилучаємо 15 – 20 одиниць вогнепальної зброї. Минулого року ми зібрали понад 2600 одиниць”.

Наразі Верховний Суд ще не прийняв справи до розгляду. Але фахівці, серед яких Тоні Мауріо, вважають, що навіть, якщо це буде зроблено, навряд чи Другій поправці щось загрожує:

“Нинішній склад Верховного Суду є дуже консервативним. Я припускаю, що судді розділяться в своїй думці майже порівну, але більшість все-таки буде на користь Другої поправки”.

І якщо так станеться, вважає Мауріо, попереду на Сполучені Штати чекають ще роки безперервних дебатів про те, а як же цю поправку розуміти.

XS
SM
MD
LG