Спеціальні потреби

Обід під музику – експеримент американських шкіл


Aмериканські освітяни вдалися до нового експерименту. У кафетеріях шкіл вони намагаються поєднати корисне з високо духовним – обід та класичну музику. Чому? Вони стверджують, що лагідна мелодія допомагає дітям краще зосередити свою увагу на стравах та сприяє травленню. І хоча офіційних результатів нової ініціативи поки що не опубліковано, виглядає, поки що задоволені всі – адміністрації шкіл, вчителі, самі учні та їх батьки.

Звичний галас у їдальні початкової школи у Сувані, штат Джорджiя, стихає, коли з динаміків починає лунати лагідна, заспокійлива музика. Залишається єдине – їсти. І діти зосереджують увагу на своїх бутербродах, овочах та пакетах з молоком. Через три хвилини музика замовкає і гомін продовжується. Директор початкової школи Шерон Елементарі Еймі Бартлет каже, що музика допомагає дітям зосередитись на їжі:

“Переважно у кафетерії ми граємо класику і це насправді спрацьовує. Ми помітили, що саме цей стиль допомагає учням зосередитись на споживанні збалансованих страв, які ми готуємо. Ми розбили обід на частини таким чином, що вони мають десь шість хвилин на розмови без музики, а потім на пару хвилин вони замовкають та під музику зосереджуються на обіді”.

Викладачі школи кажуть, що знайшли ідеальний спосіб підтримувати спокій та порядок у їхньому кафетерії. Коли музика не грає, учням дозволяється бавитись, розмовляти та робити все, чим зазвичай розважаються діти у їх віці. Але, як тільки з динаміків доносяться перші ноти – всі розмови припиняються, і учні повертаються до своїх тарілок. Цю практику перейняли вже 16 шкіл повіту.

Адміністрація навчальних закладів каже, що поки що не має офіційних статистичних даних щодо результатів експерименту, однак порожні підноси доводять його успіх. Раніше, каже Бартлет, страви, великою мірою, опинялися у смітнику. Вчителі, серед яких і Крісті Доді, кажуть, що від початку цієї практики підтримувати порядок у їдальні стало легко:

“Для них це справжній сигнал заспокоїтись. І нам легше за ними слідкувати. Знаєте, під час обіду збирається особливо багато дітлахів. І коли вони не збентежені – нам простіше підтримувати порядок”.

Виглядає, що задоволені також і учні. Вони кажуть, що музика їх навіть розважає. Окрім того вони швидко запам’ятали і не мають жодних заперечень правилу, листівки з яким розвішані по всіх стінах – “Тихо під час музики”.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG