Спеціальні потреби

Актуально

Обід під музику – експеримент американських шкіл

Aмериканські освітяни вдалися до нового експерименту. У кафетеріях шкіл вони намагаються поєднати корисне з високо духовним – обід та класичну музику. Чому? Вони стверджують, що лагідна мелодія допомагає дітям краще зосередити свою увагу на стравах та сприяє травленню. І хоча офіційних результатів нової ініціативи поки що не опубліковано, виглядає, поки що задоволені всі – адміністрації шкіл, вчителі, самі учні та їх батьки.

Звичний галас у їдальні початкової школи у Сувані, штат Джорджiя, стихає, коли з динаміків починає лунати лагідна, заспокійлива музика. Залишається єдине – їсти. І діти зосереджують увагу на своїх бутербродах, овочах та пакетах з молоком. Через три хвилини музика замовкає і гомін продовжується. Директор початкової школи Шерон Елементарі Еймі Бартлет каже, що музика допомагає дітям зосередитись на їжі:

“Переважно у кафетерії ми граємо класику і це насправді спрацьовує. Ми помітили, що саме цей стиль допомагає учням зосередитись на споживанні збалансованих страв, які ми готуємо. Ми розбили обід на частини таким чином, що вони мають десь шість хвилин на розмови без музики, а потім на пару хвилин вони замовкають та під музику зосереджуються на обіді”.

Викладачі школи кажуть, що знайшли ідеальний спосіб підтримувати спокій та порядок у їхньому кафетерії. Коли музика не грає, учням дозволяється бавитись, розмовляти та робити все, чим зазвичай розважаються діти у їх віці. Але, як тільки з динаміків доносяться перші ноти – всі розмови припиняються, і учні повертаються до своїх тарілок. Цю практику перейняли вже 16 шкіл повіту.

Адміністрація навчальних закладів каже, що поки що не має офіційних статистичних даних щодо результатів експерименту, однак порожні підноси доводять його успіх. Раніше, каже Бартлет, страви, великою мірою, опинялися у смітнику. Вчителі, серед яких і Крісті Доді, кажуть, що від початку цієї практики підтримувати порядок у їдальні стало легко:

“Для них це справжній сигнал заспокоїтись. І нам легше за ними слідкувати. Знаєте, під час обіду збирається особливо багато дітлахів. І коли вони не збентежені – нам простіше підтримувати порядок”.

Виглядає, що задоволені також і учні. Вони кажуть, що музика їх навіть розважає. Окрім того вони швидко запам’ятали і не мають жодних заперечень правилу, листівки з яким розвішані по всіх стінах – “Тихо під час музики”.

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG