Спеціальні потреби

Дитячі ліки від кашлю не лише неефективні, але й небезпечні


Новина з медичної сфери насторожить мільйони батьків по всьому світі. Урядова комісія Сполучених Штатів, яка тривалий час займалася розглядом справ стосовно можливої шкідливості дитячих ліків від кашлю, нарешті оголосила своє рішення. І воно невтішне. Комісія вважає, що дитячі ліки від кашлю насправді не допомагають дітям. Іншими словами, лікарі не повинні рекомендувати їх, виробники ліків не повинні їх рекламувати, а батьки не повинні давати ці ліки дітям.

Дитячі ліки від кашлю є на ринку вже десятки років. Минулого року в Америці було продано майже чотири мільярди доз цих ліків. Саме тому новина про те, що насправді вони є зовсім неефективними, спричинила великий резонанс у суспільстві.

Урядові експерти кажуть, що дітям до шести років взагалі небезпечно приймати такі ліки. А для дітей старшого віку, мусять бути вироблені стандартні дози вживання ліків, щоб батьки їх чітко знали. Фразу – лікарі рекомендують, взагалі треба прибрати з упаковки. Голосування відбулося після дводенних дебатів, включаючи свідчення батька з Флориди, який вважає, що його син почав страждати на епілепсію після того, як ще немовлям приймав ліки від кашлю:

“Здоров’я моєї дитини вже ніщо не виправить, але я не хочу, щоб ще хто-небудь постраждав”.

Ті хто виступали за заборону вживання дитячих ліків від кашлю, кажуть навіть про смертельні випадки, оскільки цих ліків насправді ніколи не тестували на дітях:

Представник Американської Академії педіатрів Даніель Леві зазначає:

“Знаєте, що я раджу своїм пацієнтам робити з цими ліками? Відкрутити кришечку і одним простим рухом вилити все в туалет”.

Урядова комісія США вважає, що лише після того як виробники тестуваннями доведуть ефективність таких ліків для дітей, їх можна буде пускати в продаж.

Виробники, які витрачають на рекламу дитячих ліків від застуди 50 мільйонів доларів на рік, наполягають, що ліки є безпечними і ефективними, якщо вживати їх правильно. Представник споживчої асоціації продуктів для здоров’я Лінда Сюдем стверджує:

“Це добра продукція, вона на ринку вже десятки років і батьки знають, що ліки допомагають”.

А батьки натомість у роздумах, чим же вони мають лікувати дітей, якщо те що продається, насправді не допомагає. Лікарі та фахівці з департаменту охорони здоров’я США кажуть, що батькам слід поки користуватися старими перевіреними засобами: диханням парою, соляними розчинами. Або вживати звичайний парацетамол чи ібупрофен. І найголовніше, кажуть лікарі, організму потрібен час, щоб ефективно боротися із застудою і не слід чекати одужання вже наступного ранку.

XS
SM
MD
LG