Спеціальні потреби

Актуально

МакКейн: Війна в Іраку важливіша, ніж мої політичні амбіції

Хоча президентські вибори у США відбудуться у 2008-му році, претенденти від обох партій, Республіканської та Демократичної, вже ведуть активну кампанію, представляючи виборцям свої позиції з ключових питань. Експерти кажуть, що цього разу результат не тільки загальних перегонів, але і змагань всередині партій, передбачити важко. Одним з найсильніших у республіканському таборі до недавнього часу вважали сенатора штату Аризона Джона МакКейна. Це вже його друга спроба позмагатися за президентське крісло.

Джон МакКейн народився у зоні Панамського каналу 1936-го року. Син та онук адміралів військово-морських сил США, МайКейн закінчив Національну морську академію, а під час В’єтнамської війни служив пілотом повітряно-морських сил. Після того, як його літак 1967-го року був збитий у Північному В’єтнамі, МакКейн опинився у військовому полоні, де зазнав тортур. Через п’ять років він повернувся додому національним героєм. Він каже, що його життєвий досвід робить його ідеальним кандидатом у президенти:

“Я можу відразу почати продуктивно працювати, мені не потрібен час для підготовки. Я бачив обличчя зла. Я пройшов війну. Для наступного президентства це матиме велике значення”.

Під час свого терміну у Сенаті, МакКейн заробив репутацію жорсткого політика у питаннях зовнішньої політики та оборони, однак проявив лояльність у сфері внутрішньої національної політики. У 2000-му році він поступився номінацією у кандидати на президентське крісло від Республіканської партії Джорджу Бушу. У 2008-му він розраховує на підтримку як консерваторів-республіканців, так і незалежних виборців. Своїм пріоритетом він визначає національну безпеку:

“Не кажіть мені, що ми не можемо зробити нашу країну безпечнішою. Ми можемо. І повинні. І коли я стану президентом, я це зроблю”.

Сенатор з Аризони виступає за впровадження реформи фінансування політичних кампаній та підтримує легалізацію іммігрантів. Його позиція у цих питаннях коштувала йому погіршення стосунків з консервативними представниками республіканської партії. Леррі Сабато очолює центр політичних наук Вірджинського університету:

“Цього разу МайКейну заважатимуть кілька факторів: його позиція щодо реформування фінансування політичних кампаній, імміграції та змагання за президентське крісло у 2000-му з Джорджем Бушем, що спричинило досить серйозні розбіжності між членами республіканської партії”.

Свого часу МакКейна вважали кандидатом номер один від республіканців. Однак цього року він зазнав серйозного суперництва з боку таких кандидатів, як колишній мер Нью-Йорка Руді Джуліані та колишній сенатор зі штату Теннессі Фред Томсон. Слід зазначити, що серед всіх республіканців МакКейн підтримує стратегію Буша в Іраку найбільше:

“Війна є значно важливішою, ніж будь-які мої політичні амбіції. Якщо ми програємо, регіон охопить хаос та геноцид, а наші вороги переслідуватимуть нас вдома”.

Експерти зауважують, що протягом своєї політичної кар’єри МакКейн завжди був темною конячкою. Джон Форт’є експерт Американського Інституту підприємництва каже:

“Чи може він повернутися? Відповідно до опитувань він досі має значну підтримку. Він – динамічний політик. Результат змагань всередині республіканської партії важко передбачити, так що я б не виключав можливість його перемоги”.

Водночас Джон МакКейн зазначає: “Якщо 71-річний МакКейн таки займе президентське крісло у 2008-му році, то він стане найстарішим президентом за всю історію США”.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG