Спеціальні потреби

Триває судовий процес щодо оскарження результатів виборів


Вищий адміністративний суд України вивчатиме кримінальні справи про підкуп виборців. По відповідні матеріали звернуться до Міністерства внутрішніх справ. Таке рішення судді ухвалили сьогодні, задовольнивши клопотання Комуністичної партії. Водночас позивачам відмовлено у низці інших клопотань. Зокрема, вирішено не викликати для надання пояснень міністра внутрішніх справ Василя Цушка та голову Державної прикордонної служби Миколу Литвина.

Своєю чергою, відповідач у справі – Центральна виборча комісія – просить суд залишити вимоги позивачів без розгляду, а висунуті клопотання називає спробою затягнути процес. Представники обох сторін спору – заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна і представник Компартії в суді Олександр Іщенко зазначають:

“Те, що на сьогоднішній день з’являються клопотання про долучення цих матеріалів до справи, на мій погляд, є нічим іншим, як затягуванням часу”.

“Я взагалі не згоден з терміном затягування, в процесі немає такого терміну. Це є процес дослідження доказів, ми требуємо докази, які вважаємо за необхідне дослідити”.

Процес за позовом п’яти політичних партій до Центральної виборчої комісії, що розпочався учора, триває. Позивачі оскаржують дії Центрвиборчкому з встановлення результатів виборів, вимагають визнати факт фальсифікацій та провести перерахунок голосів. Такі претензії пред’явили до ЦВК Комуністична партія, Соціалістична партія, Прогресивна соціалістична партія, Всеукраїнська партія народної довіри та Партія вільних демократів.

А тим часом у понеділок до Вищого адмінсуду надійшло клопотання від третьої сторони. Скасувати заборону на офіційне оприлюднення результатів виборів суддів просить блок “Наша Україна – Народна самооборона”. Як сказано у клопотанні, розгляд позову у будь-якому разі не може вплинути на результати виборів. Крім того, на думку представників НУНС, позивачі прагнуть не так встановлення істини, як затягування процесу шляхом зловживання процесуальними правами.

Нагадаємо: 17 жовтня Компартія України оскаржила результати парламентських виборів у Вищому адміністративному суді України. На вимогу позивачів суд заборонив, до вирішення справи по суті, публікувати офіційні результати виборів у газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”. І, як уже стало відомо, суд не задовольнив клопотання блоку НУНС про скасування заборони на публікацію офіційних результатів виборів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG