Спеціальні потреби

Актуально

Процес створення парламентської коаліції може затягнутися

В Україні продовжують працювати над створенням нової владної коаліції. Поки тривають судові засідання щодо оскарження результатів парламентських виборів, партії переможців працюють над програмою роботи коаліції.

“Коаліціада” – саме так називають журналісти період, в якому нині перебуває України. Попри те, що БЮТ та Наша Україна відкидають можливість створення будь-якої коаліції, окрім помаранчевої, політологи кажуть про те, що в результаті кулуарних перемовин нині не можна виключати появу й іншої коаліції. Зокрема більшість експертних дискусій точиться довкола перспективи створення коаліції БЮТ та Партії регіонів, яка б дала можливість створити в парламенті конституційну більшість, хоча пердставники обидвох цих політичних сил таку мождливість категорично відкидають.

Коли відбудеться перше засідання парламенту нині не відомо. Раніше названу дату – 30 жовтня зараз вже називають нереальною. Ймовірно таке засідання може відбутися за місяць, а на створення коаліції політики мають ще більше часу - до 20 грудня.

Поки що Наша Україна та БЮТ публічно коментують ті пункти програми, за які відповідатимуть у новому уряді, непублічно, узгоджують кандидатури тих, хто буде безпосередньо відповідати за їх реалізацію, тобто за потенційних міністрів та інших високопосадовців.

Перші заяви від БЮТу, який має займатися енергетикою – Україна та Росія мають домовлятися про поставки газу напряму без посередників. Також Сергій Терьохін обіцяє, що новий уряд з’ясує, звідки взявся борг за газ, про який “Газпром” заявив на другий день після виборів.

У той же час нашоукраїнці більше говорять про реформу гуманітарної сфери. Зокрема представниця блоку Лілія Григорович заявила про необхідність реформування медицини, а Олесь Доній про створення національного мовно-культурного простору.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG