Спеціальні потреби

Процес створення парламентської коаліції може затягнутися


В Україні продовжують працювати над створенням нової владної коаліції. Поки тривають судові засідання щодо оскарження результатів парламентських виборів, партії переможців працюють над програмою роботи коаліції.

“Коаліціада” – саме так називають журналісти період, в якому нині перебуває України. Попри те, що БЮТ та Наша Україна відкидають можливість створення будь-якої коаліції, окрім помаранчевої, політологи кажуть про те, що в результаті кулуарних перемовин нині не можна виключати появу й іншої коаліції. Зокрема більшість експертних дискусій точиться довкола перспективи створення коаліції БЮТ та Партії регіонів, яка б дала можливість створити в парламенті конституційну більшість, хоча пердставники обидвох цих політичних сил таку мождливість категорично відкидають.

Коли відбудеться перше засідання парламенту нині не відомо. Раніше названу дату – 30 жовтня зараз вже називають нереальною. Ймовірно таке засідання може відбутися за місяць, а на створення коаліції політики мають ще більше часу - до 20 грудня.

Поки що Наша Україна та БЮТ публічно коментують ті пункти програми, за які відповідатимуть у новому уряді, непублічно, узгоджують кандидатури тих, хто буде безпосередньо відповідати за їх реалізацію, тобто за потенційних міністрів та інших високопосадовців.

Перші заяви від БЮТу, який має займатися енергетикою – Україна та Росія мають домовлятися про поставки газу напряму без посередників. Також Сергій Терьохін обіцяє, що новий уряд з’ясує, звідки взявся борг за газ, про який “Газпром” заявив на другий день після виборів.

У той же час нашоукраїнці більше говорять про реформу гуманітарної сфери. Зокрема представниця блоку Лілія Григорович заявила про необхідність реформування медицини, а Олесь Доній про створення національного мовно-культурного простору.

XS
SM
MD
LG