Спеціальні потреби

Актуально

Переможці конкурсу піаністів гастролюють у США (ВІДЕО)

Переможці одного з найпрестижніших не лише в Україні, а й далеко поза її межами міжнародного конкурсу молодих піаністів Володимира Горовиця, цими днями відвідали Вашингтон. В американській столиці та ще кількох містах США вони дають низку благодійних концертів.

Конкурс піаністів Володимира Горовиця в Україні проходить не вперше. За останніх 12 років організатори провели таких сім. Його ідея зародилася ще у 1990-их роках. Тоді подібних змагань в Україні не було взагалі. А нині конкурс Горовиця входить у Всесвітню федерацію музичних конкурсів. Для порівняння можна хіба додати, що з усіх конкурсів, які сьогодні проводяться у країнах СНД, до Всесвітньої федерації входять лише музичний конкурс Чайковського у Москві, і конкурс піаністів у Тбілісі. Представник Благодійного фонду конкурсу Володимира Горовиця Ірина Полстянкіна каже, що отримати золоту медаль на цих змаганнях все одно, що вибороти золото на олімпіаді:

“Ті хто виходить у фінал, отримують премії і мають гарантію промоції на кілька років. Ми організовуємо концерти по всьому світу. Переможці дають сольні концерти, мають концерти з оркестром”.

Цього разу, так би мовити, квиток у світ отримало кілька лауреатів. Серед них є і українець Артем Канке. Продемонструвати віртуозність гри на фортепіано до Сполучених Штатів він приїхав не один. Разом з ним виступали також 14-річна Вонґ Вай Їн з Китаю, та ще зовсім юна, восьмирічна Анастасія Різіков з Канади. Таких виступів у Сполучених Штатах вони матимуть шість. Загалом, подорожуючи світом, в середньому лауреати дають 200 концертних програм на рік. Як самі зізнаються, роблять вони це з величезним задоволенням. Лауреат конкурсу Артем Канке каже:

“Це неймовірне задоволення. Це важка робота, але коли вона приносить результат, то робить людиною щасливою”.

Задоволення переможці конкурсу отримують не лише духовне, але і матеріальне. Володарі першої премії старшої групи дістають як винагороду за свої старання десять тисяч доларів. Середньої групи – сім з половиною. Як не крути, а талант сьогодні багато вартує і його треба цінувати. Ірина Полстянкіна зазначає, що крім матеріальної винагороди, організатори конкурсу стимулюють лауреатів ще й кар’єрним ростом:

“Лауреати першого та другого конкурсу Горовиця роблять успішну кар’єру, не зважаючи на те, що їм лише трохи більше 20 років”.

Наступним містом, де виступатимуть нинішні лауреати буде Нью-Йорк. Така завантаженість гастролями переслідуватиме переможців ще найближчих два роки, адже саме таким є план гастрольного турне. Добре, що хоча б робитимуть вони те, що їм найбільше до вподоби – гра на фортепіано.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG