Спеціальні потреби

Актуально

У Києві стартувала акція “Сім природних чудес України”

Печери та каньйони, національні парки і вулканічні масиви, гори, ліси, озера, річки. Україна приступає до інвентаризації своїх природних об’єктів, найвизначніші з яких оголосять “сімома природними чудесами”. Акція, що стартувала у Києві, є другим етапом кампанії з популяризації вітчизняних туристичних принад. І якщо під час першого етапу чудеса обирали серед пам’яток історії та архітектури, то нині настала черга краси нерукотворної. Ініціатор акції Микола Томенко зазначає:

“Саме такий підхід дасть нам можливість передовсім для самих себе та для України відкрити українську унікальну природну складову. І це буде додатком до історико-культурного, архітектурного пласту, яким ми гордимося. Це буде додатковим пластом формування позитивного, привабливого образу України як для українців, так і для іноземців”.

Як пояснює Томенко, в ході акції кожна область запропонує по три об’єкти, зі ста номінантів оберуть 21, і зрештою, після експертного обговорення та голосування в Інтернеті залишиться сім “най-най-най”. Їх назвуть 21-го серпня наступного року, напередодні Дня незалежності.

При цьому потужну рекламу отримають не тільки переможці, але й усі варті уваги природні об’єкти України, – каже один з організаторів акції, директор Інституту геологічних наук НАН України Петро Гожик:

“Потрібно нам буде вибрати сім природних об’єктів. Але це не самоціль. Наша основна мета буде – зробити перелік тих привабливих об’єктів у кожній області, які можна було б у туристичному господарстві залучити до якогось певного маршруту. Оце буде основне”.

Від гарної патріотичної справи очікують також економічних дивідендів. За даними Державної служби туризму, цього року Україну відвідало майже 18 мільйонів туристів із-за кордону. Це – на 24% більше порівняно з минулим роком. Завдяки минулорічній акції “Сім чудес України” на підйомі і внутрішній туризм, – каже голова Державної служби туризму та курортів Анатолій Пахля:

“Якраз створення позитивного іміджу, позитивного туристичного бренду найвидатніших туристичних об’єктів сприяє залученню все більшої і більшої кількості відвідувачів. Скажімо, за декілька місяців потік екскурсантів в Національний заповідник “Херсонес Таврійський” зріс на 25%, в Національний історико-культурний заповідник Кам’янець на 20%, в Національний заповідник “Хортиця” на 30% і цей перелік можна продовжити. Тобто ми тільки оголосили завершення першого етапу, а результат – ось він, уже очевидний”.

Що ж до історико-архітектурних пам’яток, то переможців акції “Сім чудес України” оголосили 21-го серпня цього року. Ними стали заповідник “Кам’янець”, Києво-Печерська Лавра, парк “Софіївка”, заповідник “Софія Київська”, “Херсонес Таврійський”, Хотинська фортеця, а також заповідник “Хортиця”.

Як повідомили організатори акції, нині готується каталог цих пам’яток англійською мовою.

Всі новини дня

Як українці, які не пройшли «фільтрацію» на російському кордоні, потрапляють в російські СІЗО. Відео

Росія захопила та депортувала на свою територію принаймні мільйон двісті тисяч українців серед них майже півмільйона дітей. Такі дані станом на кінець червня подає віце-прем'єрка України Ірина Верещук. Багатьох утримують у російських СІЗО або ж на підконтрольних Росії територіях.

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео

Засідання Радбезу щодо ситуації на Запорізькій АЕС: заяви США, МАГАТЕ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

У Нью-Йорку відбувається засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації на Запорізькій АЕС.

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео

98% українців вірять у перемогу – нове опитування. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

98% українців впевнені у перемозі у війні, понад 90% схвалюють роботу президента Зеленського. Такими є результати нового опитування українців, проведеного Міжнародним республіканським інститутом США.

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на ЗАЕС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Рада безпеки ООН розпочала засідання, присвячене ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Засідання скликала Росія через, як зазначається, удари по Запорізькій АЕС. Серед ключових спікерів – генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Про засідання у штаб-квартирі ООН – Ірина Соломко.

27 країн у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України. Відео

27 країн у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:11 0:00

27 країн у четвер у Копенгагені обговорили шляхи посилення військової підтримки України у її протистоянні російській агресії.

Більше

XS
SM
MD
LG