Спеціальні потреби

Актуально

У Києві стартувала акція “Сім природних чудес України”

Печери та каньйони, національні парки і вулканічні масиви, гори, ліси, озера, річки. Україна приступає до інвентаризації своїх природних об’єктів, найвизначніші з яких оголосять “сімома природними чудесами”. Акція, що стартувала у Києві, є другим етапом кампанії з популяризації вітчизняних туристичних принад. І якщо під час першого етапу чудеса обирали серед пам’яток історії та архітектури, то нині настала черга краси нерукотворної. Ініціатор акції Микола Томенко зазначає:

“Саме такий підхід дасть нам можливість передовсім для самих себе та для України відкрити українську унікальну природну складову. І це буде додатком до історико-культурного, архітектурного пласту, яким ми гордимося. Це буде додатковим пластом формування позитивного, привабливого образу України як для українців, так і для іноземців”.

Як пояснює Томенко, в ході акції кожна область запропонує по три об’єкти, зі ста номінантів оберуть 21, і зрештою, після експертного обговорення та голосування в Інтернеті залишиться сім “най-най-най”. Їх назвуть 21-го серпня наступного року, напередодні Дня незалежності.

При цьому потужну рекламу отримають не тільки переможці, але й усі варті уваги природні об’єкти України, – каже один з організаторів акції, директор Інституту геологічних наук НАН України Петро Гожик:

“Потрібно нам буде вибрати сім природних об’єктів. Але це не самоціль. Наша основна мета буде – зробити перелік тих привабливих об’єктів у кожній області, які можна було б у туристичному господарстві залучити до якогось певного маршруту. Оце буде основне”.

Від гарної патріотичної справи очікують також економічних дивідендів. За даними Державної служби туризму, цього року Україну відвідало майже 18 мільйонів туристів із-за кордону. Це – на 24% більше порівняно з минулим роком. Завдяки минулорічній акції “Сім чудес України” на підйомі і внутрішній туризм, – каже голова Державної служби туризму та курортів Анатолій Пахля:

“Якраз створення позитивного іміджу, позитивного туристичного бренду найвидатніших туристичних об’єктів сприяє залученню все більшої і більшої кількості відвідувачів. Скажімо, за декілька місяців потік екскурсантів в Національний заповідник “Херсонес Таврійський” зріс на 25%, в Національний історико-культурний заповідник Кам’янець на 20%, в Національний заповідник “Хортиця” на 30% і цей перелік можна продовжити. Тобто ми тільки оголосили завершення першого етапу, а результат – ось він, уже очевидний”.

Що ж до історико-архітектурних пам’яток, то переможців акції “Сім чудес України” оголосили 21-го серпня цього року. Ними стали заповідник “Кам’янець”, Києво-Печерська Лавра, парк “Софіївка”, заповідник “Софія Київська”, “Херсонес Таврійський”, Хотинська фортеця, а також заповідник “Хортиця”.

Як повідомили організатори акції, нині готується каталог цих пам’яток англійською мовою.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG