Спеціальні потреби

Актуально

“Голтек інтернешнл” побудує новітнє сховище на ЧАЕС  (ВІДЕО)

На початку вересня цього року український уряд ухвалив рішення щодо завершення проекту будівництва укриття над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції та сховищ для відпрацьованого ядерного палива. Здійснення чорнобильського проекту фінансує асамблея донорів, у яку входять більшість розвинутих європейських країн, США, Україна та Японія. Проект здійснюється в обмін на згоду України закрити ЧАЕС. Роботи щодо проекту розділили між собою французька та американська компанії. Відтак будівництво укриття здійснюватимуть французи, а роботу над проектом зведення у Чорнобилі сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива, яке використовували на станції, отримала американська компанія “Голтек інтернешнл”.

Виробничі потужності компанії “Голтек інтернешнл” розміщені у колись процвітаючому промисловому місті Піттсбург. Сталеливарна галузь, яка на початку ХХ-го сторіччя приваблювала сюди робітників зі всього світу через розвиток новітніх технологій, довго занепадала. Але тепер закинуті роками виробничі потужності переходять до рук технологічних гігантів.

Компанія, створена 1986-го року, коли сталася трагедія на ЧАЕС, цього року розпочинає у Чорнобилі проект будівництва сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива. У результаті реалізації проекту протягом п’яти років усе відпрацьоване ядерне паливо з трьох непошкоджених реакторів буде перенесене у спеціальні так звані сухі сховища. Цю новітню ресурсозберігальну технологію компанія використовує у багатьох країнах світу. Генеральний менеджер компанії Ерік Люіс зазначає:

“Цю технологію розробила та ліцензувала наша компанія “Голтек інтернешнл”. Ми маємо на це патент. Це унікальна технологія у світі. Ми маємо контракти з багатьма країнами. Зараз уся розробка та виробництво цих контейнерів відбувається тут на цій фабриці. Ми маємо приблизно 160 контейнерів, які використовують у США. Ми також маємо контракти на виробництво та розміщення різного типу сховищ у Кореї, Тайвані, Швейцарії, Великобританії, Мексиці”.

Тепер ця технологія прийде в Україну. Голова виробництва каже, що контейнери мають сторічну гарантію. Відпрацьоване ядерне паливо, яке зараз зберігають у Чорнобилі у спеціальних водних басейнах, буде поміщено у ці металеві клітини під водою. Після підняття металевої конструкції відпрацьоване паливо буде висушене за спеціальною технологією і поміщене у контейнери схожі на гігантські консервні банки з подвійними стінами та дном. Пізніше простір між стінками заповнять бетоном і розмістять на бетонних майданчиках. Ерік Люіс каже:

“Такого типу контейнери будуть використані на Чорнобильській станції для зберігання відпрацьованого ядерного палива. Вони містять спеціальні пластини, що унеможливлюють радіоактивне випромінювання”.

Стінки клітин контейнера роблять з метаміка – різновиду алюмінію з добавками, який допомагає абсорбувати нейтрони і перешкоджає випромінюванню. Це також унікальний матеріал, який Голтек використовує уже декілька років:

“Це відносно новий матеріал, розроблений компанією “Метамік”, що у Флориді, і ми купуємо його у них”.

Інженери на виробництві кажуть, що складним є процес обробки пластин, оскільки сталь має бути ідеально гладкою. Тому кожна пластина проходить перевірку на комп’ютері і має код, який містить інформацію про матеріал, звідки він надійшов, дані про кожного працівника, який його обробляв. Менеджер Тімоті Томпсон каже, що таким чином, якщо у процесі роботи буде виявлений брак, його причину можна буде чітко прослідкувати:

“Усі наші електрозварники мають найвищу категорію і повинні пройти систему тестування. Ми також маємо власну систему якості та перевірки, яку ми здійснюємо на кожній стадії виробництва”.

Під час конструювання сховища також планують задіяти українських фахівців, – каже Ерік Люіс:

“Я переконаний, ми будемо задіювати українських робітників. Це дешевше дати роботу людям, які там живуть, ніж відправляти працівників звідси на невизначений час”.

На багатьох атомних станціях у США та світі використовують сухі та мокрі сховища, які виробляє “Голтек інтернешнл”. Відпрацьоване паливо, яке ще придатне до використання, поміщують у басейни з водою з спеціальним хімічним складом та температурним режимом. А паливо непридатне для експлуатації висушують і зберігають у сухих сховищах. Фахівці, серед яких менеджер Роб Зорнекі, кажуть, що у ситуації з Чорнобилем, коли станція вже припинила свою роботу, найефективнішим є зберігати відпрацьоване паливо саме у сухому вигляді:

“Використання нашої системи дасть можливість помістити відпрацьований матеріал, який є у Чорнобилі, у контейнери, що захистить навколишнє середовище та людей навколо від радіації, яка ще може досі випромінюватись. Дизайн дозволяє зберігати матеріали довгий період часу без великих зусиль та догляду за ним”.

Після завершення проекту збудоване у Чорнобилі сухе сховище для відпрацьованого ядерного палива стане найбільшим подібним проектом у світі.

Всі новини дня

11-річний блогер Артур Брук розповідає Америці і світу про Україну. Відео

11-річний блогер Артур Брук розповідає Америці і світу про Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

11-річний блогер Артур Брук разом зі своєю 13-річною сестрою Софією та батьком Джонатоном створили справжню сімейну знімальну групу, і висвітлюють головні події, пов’язані із Україною у США. Подробиці про історію Артура Брука та його родини – у сюжеті Христини Шевченко.

Звіт ООН: Війна в Україні - серед причин, які підштовхують світ до голоду  

Дитина з Ємену, яка страждає від голоду та виснаження. AP Photo/Hani Mohammed) 

Кількість людей, що відчували голод у минулому році, зросла до 828 мільйонів осіб, це на 46 мільйонів людей більше, ніж попереднього року.

Про це свідчить новий звіт, що був підготовлений низкою агенцій ООН, серед яких Продовольча та сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (FAO), Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (IFAD), Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітня продовольча програма ООН (WFP) і Всесвітня Організація охорони здоров'я (ВООЗ).

У документі «Стан продовольчої безпеки та харчування у світі» (SOFI) за 2022 рік дослідники висловили стурбованість, що війна в Україні впливає на глобальну продовольчу безпеку.

За даними звіту ООН, “нинішня війна в Україні, в якій воюють два найбільших світових виробники основних зернових, олійних культур, а також добрив, призвела до порушення міжнародних ланцюгів поставок, підвищує ціни на зерно, добрива, енергоносії, а також до браку лікувального харчування для дітей, що рекомендується при сильному недоїданні”.

“Це має потенційно негативні наслідки для глобальної продовольчої безпеки та харчування”, - мовиться у документі ООН.

За оцінками дослідників, навіть за умови відновлення світової економіки, 670 мільйонів людей у світі будуть відчувати голод до 2030 року.

Торік, за даними звіту, близько 2,3 мільярда людей у світі відчували помірну або гостру нестачу харчів, це на 350 мільйонів більше, ніж до спалаху пандемії Ковід‑19.

Близько 45 мільйонів дітей у світі віком до 5 років у 2021 році страждали від важкого виснаження, найсмертоноснішої форми недоїдання, що збільшує ризик смерті дитини у 12 разів.

149 мільйонів дітей віком до 5 років мали затримку росту та розвитку через хронічну нестачу життєвоважливих поживних речовин у своєму раціоні.

У документі наголошується, що світ віддаляється від мети ООН покінчити з голодом у світі до 2030 року.

“Існує реальна небезпека, що ці цифри зростуть ще більше в найближчі місяці. Глобальні стрибки цін на продовольство, паливо та добрива, які ми спостерігаємо внаслідок кризи в Україні, загрожують підштовхнути світ до голоду. Результатом цього стане глобальна дестабілізація, голод і масова міграція в безпрецедентних масштабах. Ми повинні діяти сьогодні, щоб запобігти цій катастрофі, що насувається”, – заявав Дейвид Бізлі, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми.

При цьому звіт ООН вказує на прогрес у питанні росту грудного вигодовування дітей.

У документі ООН представлено ситуацію з продовольчою безпекою та харчуванням у всьому світі, зокрема, аналіз вартості та доступності до здорового харчування. Дослідники також пропонують способи, як уряди країн могли б змінити підтримку сільського господарства, щоб зменшити вартість здорового харчування.

“ВООЗ підтримує зусилля урядів країн, щоб покращити їхні продовольчі системи шляхом оподаткування нездорової їжі, запровадження субсидій на здорове харчування, захист дітей від шкідливого маркетингу та забезпечення чіткого маркування харчових продуктів”, - заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус.

Напередодні заступниця генсека ООН з політичних та миротворчих питань Розмарі Дікарло під час засідання Ради безпеки заявила, що "війна має руйнівні наслідки не лише для України та найближчого регіону, а й далеко за межами України», де зрив поставок продовольства та добрив створив небезпеку голоду.

Джонсон: "Дозвольте мені зараз звернутися до народу України..." Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Українські сили, можливо, готуються до контрнаступу на Херсон – Інститут дослідження війни

Люди тримають українські прапори та транспаранти з написом «Ми – українці», по центру та «Окупанти! Повертайтеся додому!». під час мітингу проти російської окупації на площі Свободи в Херсоні, Україна, субота, 5 березня 2022 р. (AP Photo/Олександр Чорний)

Американський аналітичний центр Інститут дослідження війни вважає, що українські сили, можливо, готуються до контрнаступу на місто Херсон.

Про це дослідницька організація повідомила у своєму останньому оперативному повідомленні про Україну.

Російські сили, ймовірно, обмежаться відносно невеликими наступальними діями, намагаючись створити умови для більш інтенсивних наступальних операцій, мовиться у повідомленні.

Пауза в операціях Росії, за словами дослідників, не зупинила обмежені наземні атаки. Війська атакували території на північ від Харкова, намагалися просунутися на Бахмут з півдня та намагалися просунутися на захід у напрямку Сіверська від кордонів Луганської та Донецької областей, йдеться у повідомленні.

Офіс президента України повідомив, що за минулу добу були обстріляні міста та села в семи областях України. Найбільше загиблих серед цивільного населення припало на Донецьку область, де тривають бойові дії. Як повідомили в офісі президента, під час цього нападу загинуло семеро мирних жителів, у тому числі дитина.

Британська розвідка також повідомляє, що 6 липня 2022 року вздовж лінії донецького фронту тривав потужний обстріл, але Росія не просувалась. Російські підрозділи, які брали участь у завоюваннях минулого тижня, тепер, ймовірно, відновлюються, мовиться у повідомленні, опублікованому у твіттері Міністерства оборони об’єднаного королівства.

Британське міністерство оборони також звертає увагу на нове законодавство про «спеціальні економічні заходи», запропоноване урядом в Росії та ухвалене 5 липня у першому читанні Державною Думою.

На думку британських аналітиків, це законодавство надасть російській владі спеціальні повноваження, що дадуть можливість Кремлю запровадити економічні заходи для підтримки «спеціальної військової операції» без офіційного оголошення державної мобілізації, яка залишається політично чутливою темою.

Законодавство стосується трудових відносин, задіяння роботи мобілізаційних засобів та можливості вивільнювати активи з державних резервів.

Як пише міністерство оборони Великої Британії, ці дії «дозволяють Росії уникнути визнання того, що вона бере участь у війні», або, що вона є «неспроможною подолати українську армію», незважаючи на те, що вона переважає її чисельністю та озброєнням.

Боррель просить Китай бути більш конструктивним у питаннях війни Росії з Україною

Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. (Фото Emmanuel DUNAND / AFP)

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель попросив Китай відігравати «більш конструктивну роль у вирішенні російсько-українського конфлікту».

Про це він написав у своєму твіттер-повідомленні за результатами зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ван Ї на нараді міністрів закордонних справ країн «Групи 20» в Індонезії.

«Закликав Китай відігравати більш конструктивну роль у вирішенні війни Росії проти України та припиненні дезінформації про причини та катастрофічні глобальні економічні наслідки нападу Росії», – написав Жозеп Боррель.

Китай тримається позиції, що «санкції не вирішать проблеми, а ескалація санкцій лише ускладнить ситуацію» - про це раніше повідомляв офіційний англомовний сайт уряду Китаю, цитуючи міністра Ван Ї.

На зустріч міністрів 20-ти найпотужніших країн світу прибув і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

У день початку міністерської зустрічі на індонезійському острові Балі в четвер, 7 липня, речниця Борреля сказала, що ЄС перешкоджатиме використанню Росією зустрічі G20 в Індонезії як «пропагандистського форуму» для її дезінформації про наслідки її війни в Україні.

Американський католицький священик спонсорує виїзд українських біженців до Америки

Отець Бенджамін Чинаппан, священик в церкві Святої Катерини у Сан-Дієго, США. Знімок з екрану.

Отець Бенджамін Чинаппан, який служить священиком в церкві Святої Катерини у Сан-Дієго, вирішив якимось чином допомогти українцям, які постраждали у війні. Так після відкриття американським урядом програми U2U - Об'єднання заради України- він почав шукати сім'ї бажаючих українців, аби допомогти їм переїхати до CША.

Під час служби отець промовляє молитву за Україну, а після - удома - виконує ще одну місію. На його комп'ютері відкритий сайт Міністерства внутрішньої безпеки США. Він заповнює анкету І-134 на спонсорство українських біженців.

“Президент Джо Байден відкрив вікно можливостей. Коли він представив нову програму “Об’єднання заради України”, я негайно цим зайнявся. Я зайшов на веб-сайт і дослідив, які є можливості прихистити цих людей, дати їм надію, дати їм новий початок”, - каже отець Бенджамін.

Так отець Бенджамін уже став спонсором п'ятьох українських сімей.

“Спершу, мені потрібно було все дізнатись, оскільки ніколи нікого в житті не спонсорував, хоча я тут більше двадцяти років. Спочатку я подав на одну людину, одразу отримав схвалення, потім почав спонсорувати ще двох. Також одразу отримав схвалення, згодом ще трьох. Поки що я проспонсорував п’ятьох людей”.

Всі сім'ї, які перевіз пастор, це люди, котрі намагалися потрапити до США через Мексику та, через зміни імміграційного законодавства, застрягли на мексиканській території. З цими людьми Бенджаміна познайомили українські волонтери.

Після успішних випадків спонсорства Бенджамін захотів продовжити ініціативу і став учасником телеграм-каналу, присвяченого спонсорству українців у США.

“Я переходжу на цей телеграм-канал. Він називається “Пошук U for U спонсора”. Це - чат, я читаю тут їхні історії. Я вибираю тих, хто реально потребує допомоги”, - каже пастор.

“Я попросив їх терпляче чекати, бо сподівався знайти для них спонсорів. Таким чином я вже знайшов трьох людей, які готові їх спонсорувати”, - ділиться своїм досвідом священник.

Так священик уже знайшов три сім'ї у Чикаго, Сан-Дієго та Лос-Анджелесі, які готові стати спонсорами українців. Каже, саме оформлення спонсорства в більшості випадків не означає підтримку сімей матеріально.

“Більшість українців, які подаються, відверто зізнаються, що не потребують житло чи гроші, а шукають лише допомогу з подачею документів. Це полегшує нам завдання. Тому що, коли просять ще про житло і харчування, нам може бути складно, враховуючи фінансову ситуацію, яка склалася в цій країні, тому я закликаю своїх друзів допомагати з подачею петицій”, - розповідає отець Бенджамін.

Також, Бенджамін пояснює: попри таку негласну домовленість багато американців все ж побоюються брати на себе відповідальність, яку накладає спонсорство. Його ж мотивувала власна історія. Сам колись приїхав з Індії як біженець з однією торбою в руках і менше ніж п'ятдесятьма доларами у кишені.

“Хтось допоміг і мені, хтось і мене підтримував, Бог привів мене на цю землю надії та можливостей”, - додає священик.

Тепер отець допомагає українцям, аби і вони відчули надію, яку колись відчув він.

Дивіться також: Єднання заради України: священик із Сан-Дієго став спонсором уже для п’ятьох українських родин. Відео

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG