Спеціальні потреби

Росія введе жорсткіші міграційні правила для українців


Українцю, що приїхав в Росію більш ніж на три дні, доведеться ставати на міграційний облік. Принаймні таку пропозицію отримало з Москви Міністерство закордонних справ України. Коли нові міграційні правила можуть стати реальністю – наразі невідомо. Російське звернення розглядають. І як твердять в українському зовнішньополітичному відомстві, якщо такий порядок реєстрації українських громадян у Росії буде запроваджений, аналогічний введуть для російських громадян в Україні.

Речника МЗС України Андрій Дещиця прокоментував цю заяву для “Голосу Америки”. Він каже, що чинна угода про безвізові поїздки передбачала можливість перебування громадян України на території Росії, так само як росіян на території України, без реєстрації впродовж 90 днів. Проте у січні цього року в Росії почали діяти нові міграційні правила, однакові для всіх іноземних громадян, де визначався термін три дні. Відтак у намірах російської сторони не слід вбачати дискримінації України, хоч свободу пересування це обмежує, – каже Дещиця:

“Наскільки нам відомо, такі самі правила стосуються всіх інших іноземних громадян, які прибувають на територію Росії. Ці правила були введені в січні 2007-го року. Вони передбачають реєстрацію, або, іншими словами, постановку на міграційний облік усіх іноземців, які прибувають до Російської Федерації на термін більший, ніж три дні. Через це спеціально проти України ці правила не були направлені. Але українська сторона, враховуючи добросусідські відносини з Росією, впродовж цього року ставила питання, щоб якимось чином були внесені зміни до нашої двосторонньої угоди, яка передбачала перебування громадян України на території Російської Федерації без реєстрації 90 днів. Поки що ці переговори і консультації остаточно не завершилися”.

За словами речника МЗС, українська сторона сподівається, що її пропозиції будуть враховані. В іншому разі термін реєстрації змінять і для російських громадян в Україні, – каже Дещиця:

“Якщо російська сторона буде наполягати, що все-таки мусять бути внесені зміни і якщо будуть внесені ці зміни відповідно до російського міграційного законодавства, то на засадах взаємності такі самі правила українська сторона мала б запровадити щодо російських громадян. Тобто для них би тоді теж не залишався термін 90 днів перебування без реєстрації, а запровадили б термін три дні”.

А тим часом у російських намірах зробити жорсткішими міграційні порядки не обійшлося без політики, – вважають експерти. Росія відмовилась від преференцій щодо України і повертається до тих правил, які вона вже намагалась запровадити раніше, – каже директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця:

“Такі умови уже були запроваджені Російською Федерацією, але за ініцативи Януковича, який тоді йшов на президентські вибори 2004-го року, ця вимога до українських громадян була скасована. І був встановлений термін 90 днів. Зрозуміло, що це була політична преференція, яку дала Російська Федерація для політичної підтримки Януковича на виборчій кампанії. Тепер же стало очевидним, що позиції Януковича послабли, він не став президентом, а сьогодні хоч Партія регіонів і набрала більшість голосів, вона неспроможна сформувати коаліцію в парламенті. І так, очевидно, Росія переглядає ті преференції, які давала для Януковича”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG