Спеціальні потреби

Україна сформувала свою позицію щодо закупівлі палива


Президент Ющенко надав Кабміну свої пропозиції щодо співпраці із Росією у газовій сфері. Вони мають лягти в основу директив урядової делегації на переговорах із Російською Федерацією щодо обсягів постачання палива та його ціни. Делегацію очолюватиме нинішній міністр палива і енергетики країни Юрій Бойко.

Минулого тижня Прем’єр Янукович дав йому 10 днів для завешення газових переговорів із “Газпромом”. Перед поїздкою до Москви Бойко доповів главі держави про перспективи співпраці. Раніше він прогнозував незначне підвищення ціни на газ з нового року до 160 доларів із нинішніх 130. Це значно нижче, ніж вартість, яку платять західні споживачі.

Домовитися із росіянами саме про такі ціни буде надзвичайно складно. Адже вартість енергоносіїв на світових ринках досягла історичного максимуму і продовжує зростати. Дехто із оглядачів припускає, що на фактор ціни може вплинути і прихід на прем’єрський пост Юлії Тимошенко. Адже саме її вважають чи не найбільшим противником нині існуючої схеми постачання в Україну газу за посередництва приватної компанії “РосУкрЕнерго”. Тимошенко обіцяла у разі приходу до влади ліквідувати теперішній механізм, в існуванні якого може бути зацікавлений російський “Газпром”.

Втім, переговорному процесу сприятиме те, що Україна повністю розрахувалася із постачальниками за вже спожитий цього року газ. Відтак, не має перед ними боргів. Напередодні про це офіційно повідомили в українській національній компанії “Нафтогаз”. Таким чином російський “Газпром” отримав майже один мільярд доларів. Через несплату цієї суми компанія погрожувала скоротити постачання газу до України.

XS
SM
MD
LG