Спеціальні потреби

90-та річниця Жовтневої революції не обійшлась без сутичок


Перекриті вулиці у Києві, бійка у Львові, з десяток затриманих міліцією. Такими подіями нагадав про себе “Великий Жовтень”. Круглу дату – 90-ту річницю Жовтневої революції – відзначили традиційно. У столиці масові акції зібрали кілька тисяч послідовників Компартії та Соцпартії, переважно людей старшого віку. Колони під червоними прапорами пройшли від метро “Арсенальна” до Європейської площі, де відбувся півгодинний мітинг. Лідер комуністів Петро Симоненко у промові затаврував олігархів, а у прийнятій резолюції черговими завданнями визначено ліквідацію інституту президентства, націоналізацію фабрик та заводів, нову комуністичну Конституцію та російську мову як другу державну.

У Києві обійшлося без ексцесів. Не в останню чергу завдяки тому, що напередодні суд заборонив масові акції на Майдані Незалежності, а міліція перекрила Майдан по периметру. Відтак праві і ліві мітингували осібно: комуністи і соціалісти славили ідеї Ілліча на Європейській площі, а на Михайлівській площі прихильники об’єднання “Свобода” вимагали осуду злочинів комуністичного режиму.

Водночас у Львові зіткнень представників протилежних сил не вдалося уникнути. Коли прихильники КПУ, СПУ та ПСПУ покладали квіти до пам’ятника воїнам-визволителям, активісти “Свободи” закидали їх яйцями. Між ними і міліціянтами виникла бійка. Правоохоронці повідомляють про п’ятеро заарештованих.

А тим часом пересічних українців 90-та річниця Жовтневої революції залишила байдужими. Більшість не вважає цей день святом, меншість святкує, а багато молодих людей взагалі забули цю дату. Ось як деякі мешканці столиці ставляться до колишнього “червоного дня календаря” сьогодні:

- “Для мене це свято. Тому що я все життя прожив у тому періоді. Для мене все було добре. А зараз я відчуваю себе невпевнено”.

- “Це свято ностальгії. Ми його не признаємо, хоча і знаємо, що це було. І взагалі, цей комунізм чого натворив! Що він з нами зробив! Тому святкувати цей день – великий гріх”.

- “Чесно кажучи, нагадайте, будь ласка, яке це свято”.

XS
SM
MD
LG