Спеціальні потреби

Актуально

Ожиріння збільшує загрозу ракових захворювань

Медичні дослідники у черговий раз спростували традиційне у народі твердження про те, що зайві 10 – 15 кілограмів ваги здоров’ю не зашкодять. Результати найновіших досліджень про зв’язок між ожирінням та раковими захворюваннями оприлюднила у Вашингтоні міжнародна комісія медичних експертів.

Традиційна порада лікаря звучить так: хочете зменшити загрозу ракової недуги – покиньте палити та припиніть їсти багато червоного м’яса і рафінованої їжі. Відтак обмежте себе у вживанні алкоголю і присвятіть щонайменше півгодини на день фізичним вправам.

Всі ці рекомендації насамперед спрямовані на те, щоб зменшити ризик захворіти на рак. Їх опрацювали Світовий фонд онкологічних досліджень та Американський інститут ракових захворювань. Так були підсумовані результати проекту, в рамках якого упродовж п’яти років учені провели сім тисяч широкомасштабних досліджень.

Доктор Филип Джеймс – член міжнародної комісії науковців. Сумнівів немає, – каже він, – зайва вага небезпечна для здоров’я:

“Ще десять років тому ми просто казали: мати зайву вагу – погано. Неймовірно, наскільки за якесь десятиріччя зросла правдоподібність цього твердження. Стало ясно: ожиріння значно інтенсивніше, аніж це вважалося раніше, збільшує ризик захворювання на рак”.

Комісія дослідників дійшла висновку, що зайвий жир видозмінює гормональну структуру тіла. Відтак гормональні зміни стимулюють ненормальний розвиток клітин, що й призводить до раку. Ожиріння збільшує ризик появи принаймні шести видів злоякісних проявів: у кишковому тракті, нирках, підшлунковій залозі, як також до раку грудей у жінок після клімактеричного періоду.

Утім на все є своя протидія, вважає Валтер Виллетт з Гарвардської медичної школи:

“Наприклад для жінки, яка набрала вагу після менопаузи, втрата шести-дев’яти кілограмів може на 60% зменшити ризик захворіти на рак грудей”.

Водночас лікарі кажуть, що аж ніяк не закликають худнути за рахунок голодування. Натомість слід обмежити споживання деяких продуктів. Уникати м’ясопродуктів вторинної обробки на кшталт ковбас та бекону. Чи, наприклад, обмежити споживання інших видів червоного м’яса до півкілограма на тиждень. При цьому кожна порція не повинна за розміром перебільшувати карткову колоду. Лікарі також радять обмежити денну порцію алкоголю до двох чарок чоловікам і однієї чарки жінкам. Обмежити слід і споживання солі та солодких напоїв.

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG