Спеціальні потреби

Актуально

Уряд знову обговорив проблему зростання цін на продукти

“Ніхто з вас не написав і не сказав, що в жовтні на 20% знизилися ціни на капусту. Смішно? А мені здається, не дуже. Капуста в раціоні наших громадян займає дуже серйозну позицію”, – так перший віце-прем’єр-міністр України Микола Азаров вчив сьогодні українських журналістів як правильно висвтілювати проблему зростання цін на продукти харчування. Сам Азаров визнає, ціни знизилися окрім капусти лише на цукор, ймовірно через те, що на ці продукти зараз сезон збору урожаю, але на більшість інших позицій такої позитивної динаміки немає.

Урядовці покладають провину за це на посередників. Мовляв, якщо виробники продають олію за 6 - 7 гривень, то на прилавках магазинів вона з’являється за 10. Це питання, за словами Азарова, слід адресувати місцевій владі, котра має право вводити декларування цін і встановлювати граничний рівень торгової надбавки. Реагуючи на закиди щодо ручного керування економіко. Азаров каже, що уряд діяв логічно і правильно, мовляв, інакше наслідки були б значно гіршими.

Окрім цього найактуальнішого питання Кабімн на засіданні ухвалив і низку інших рішень, зокрема, кадрових. Вони власне і дали впевненість у тому, що Партія регіонів таки визначилася брати депутатські мандати, бо сьогодні звільнили з урдової роботи тих людей, які порйшли до Верховної Ради.

Зокрема, Кабмін звільнив генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту “Укрзалізниці” Володимира Козака, президента Національної енергогенерувальної компанії “Енергоатом”, гендиректора концерну “Укратомпром” Андрія Деркача та президента НАК “Енергетична компанія України” Ігоря Глущенка. Крім того, у зв’язку з обранням народними депутатами звільнено з посад керівника апарату прем’єр-міністра Сергія Льовочкіна, першого заступника міністра Кабінету міністрів Олену Лукаш та заступника міністра Кабінету міністрів Андрія Кравця, заступника міністра юстиції Інни Богословської.

Інші члени уряду, які також пройшли до парламенту, згідно з постановою ЦВК можуть виконувати свої обов’язки аж до того часу, поки цей Кабімн не складе своїх повноважень перед новобраною Радою.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG