Спеціальні потреби

Розважальна індустрія Америки на порозі кризи


Голлівудські письменники і автори, що пишуть тексти для більшості популярних телевізійних програм та серіалів, вперше за останні 20 років вийшли на страйк, вимагаючи покращення умов роботи та оплати праці. Поки що це не позначилося на роботі телеканалів, але деякі продюсери вже вимушені припинити зйомки популярних телевізійних шоу. Деякі студії кажуть, що будуть ставити повтори програм, поки не буде досягнуто домовленості з авторами. Проте експерти застерігають: якщо страйк затягнеться, то це серйозно вплине на розважальну індустрію Америки.

Без авторів, телевізійні шоу не мають сценаріїв, а актори ролей. Рей Романо писав сценарії, перед тим як став зіркою популярного телесеріалу “Кожен любить Раймонда”:

“Я працював в одній кімнаті з цими людьми дев’ять років. Я розумію, як це працює. Поки вони не почнуть придумувати, шоу не буде. Вони творять ідею, ролі, діалоги. Без них я сидітиму на дивані та усі 22 хвилини тупо дивитимуся на свої ноги”.

Без нових сценаріїв, продюсери вже скасували зйомки кількох проектів. Хоча багато програм мають достатньо нових записаних епізодів, яких вистачить до кінця листопада, щоденні програми, як наприклад вечірні розважальні шоу, опинилися у справжній скруті.

Страйк розпочався в понеділок в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі, після невдалих переговорів між продюсерами і Гільдією письменників Америки, щодо компенсації авторам за продажі DVD з програмами і продажі шоу через Інтернет. Голлівудський письменник Шон Раян зазначає:

“Продюсерські компанії є дуже розумними і вони завжди знаходять нові шляхи отримування прибутків. А автори просто хочуть бути певними, що не залишаться в стороні від цих процесів”.

Мер Лос-Анджелеса Антоніо Вілларайгоса вважає, що страйк дуже сильно вплине на місто:

“Це світова столиця індустрії розваг. 225 тисяч людей працюють у цій сфері. Страйк безумовно матиме вплив на нас”.

Головний економіст Лос-Анджелеса Джек Кісер зазначає: “Багато інших сфер залежать від цієї індустрії. Все: від оренди обладнання до водіїв лімузинів і харчової галузі. Люди залежать від цих грошей”.

Востаннє, голлівудські письменники виходили на страйк 1988-го року. Тоді страйк тривав майже 150 днів. Влада Лос-Анджелеса каже, що аналогічний страйк нині, коштуватиме розважальній індустрії більше мільярда доларів втрат.

XS
SM
MD
LG