Спеціальні потреби

У США зменшується кількість читачів газет


Організації, які слідкують за розвитком ЗМІ у Сполучених Штатах відзначають, що кількість читачів, які передплачують чи купують газети в США щороку зменшується. Лише за останній рік спад склав 3%. Але це не означає, що люди втрачають цікавість до новин. Просто все більше і більше читачів в Америці віддають перевагу Інтернету і звідти черпають необхідну їм інформацію.

Відтак Інтернет поступово стає головним джерелом новин та інформації для все більшої кількості людей. Нові технології змінють читацькі смаки, особливо серед молоді. Але загалом цікавість людей до новин не падає. Представник Центру медіа і громадських зв’язків Метью Феллінг каже:

“Молоде покоління, менше читає газет, але цікавиться новинами загалом. Молодь постійно шукає і знаходить новини в Інтернеті”.

Лише кілька газет в Америці, як “USA Today”, можуть похвалитися незначним зростанням аудиторії за цей рік. Більшість видань продають менше. Але, якщо скласти разом традиційних читачів газет і он-лайн аудиторію цих видань, то виглядає, що абонентів не поменшало, – каже директор з маркетингу асоціації газетярів Америки Джон Кімбал:

“Варто почати дивитися не на кількість проданих газет, а на реальну аудиторію, яка отримує новини і інформацію від бренду видання загалом”.

Більшість газет, вимушені давати безкоштовний доступ до своїх Інтернет-версій, бо он-лайн аудиторія традиційно шукає найдешевший шлях отримання інформації. Метью Феллінг каже, що вільний доступ до Інтернет-газет – це все одно, що пропонувати безкоштовно музику:

“Ви лише подумайте, газети вбивають самі себе, бо вони фактично віддають себе у подарунок через Інтернет. Я знаю багатьох людей, які припинили передплачувати “Вашингтон Пост” до дому, бо вони просто заходять на веб-сторінку газети і там все безплатно отримують”.

Незважаючи на падіння накладів, майже 80% свого доходу газети отримують від реклами у своїх друкованих виданнях. Джон Кімбал пояснює це звичкою аудиторії переглядати рекламу в газетах:

“Інтернет-користувачі роблять що завгодно, щоб у них не з’являлася реклама, в той час друковану в газеті звикли бачити усі”.

Газети змушені пристосовуватись до нових умов. Так в містах з’являються нові безкоштовні газети, які люди прочитують поки їдуть в транспорті на роботу. Видавець Скот МакКіббензазначає: “Ці газети меншого розміру, а статті коротші та з яскравими заголовками. Люди можуть їх швидко переглянути”.

Згійдно з даними Американської асоціації газетярів, люди до 34 років є найбільш активною аудиторію в США. Вони витрачають найбільше грошей і рекламодавці намагаються орієнтуватися на них. Але одночасно, ці люди найбільш схильні користуватися новими технологіями. Тому і газетам треба бути винахідливими, щоб достукатись до цієї аудиторії.

XS
SM
MD
LG