Спеціальні потреби

Актуально

“Новинар” – журнал для тих, хто хоче знати більше  (ВІДЕО)

Загальною тенденцією у США та в цілому у світі є зменшення кількості людей, які виписують та читають періодичну пресу. Що ж до ринку українських друкованих ЗМІ, то довгий час вважалось, що україномовні видання в Україні є не рентабельними.

Спростувати цей міф вирішила головний редактор журналу “Новинар” Ольга Крижановська у розмові з Мирославою Ґонґадзе.

МҐ: У США і в цілому світі помітна тенденція до зменшення кількості людей, які насправді передплачують і читають пресу. А якою є тенденція українського ринку у цьому питанні?

ОК: Насправді в Україні зовсім протилежна тенденція. Ми бачимо навпаки зріст читацького інтересу фактично до всіх друкованих ЗМІ. І з останніх досліджень компанії ТНС ми можемо бачити як на кілька відсотків кожні півроку зростає і аудиторія щоденних газет, і аудиторія тижневиків. Це стосується як і ділових тижневиків, так і суспільно-політичних. Тобто інтерес зростає фактично до всієї преси. Я думаю, що ми ще довго не докотимося до такої тенденції, коли буде зменшуватись аудиторія.

МҐ: Яка причина цього? Те, що в усіх немає доступу до Інтернету, чи те, що український ринок преси недостатньо розвинутий для того, щоб мати цю тенденцію?

ОК: Насправді, я думаю, що і те, і інше. Інтернет дійсно не дуже поширений в Україні. Я думаю, що коли 30% українців матимуть змогу користуватися Інтернетом, то тоді напевне це буде загроза для щоденних газет. Але ілюстрованим тижневикам навіть це не буде загрожувати. Тому що одна справа переглядати статті, фотографії на моніторі, інша – тримати в руках журнал з якісною фотографією, з якісними інфографіками. Я думаю, що надалі всі журнали будуть концентруватися саме на цих моментах, щоб підвищувати зацікавлення аудиторії до своїх видань.

МҐ: Досить довгий час в Україні вважалося, що україномовні видання є нерентабельними, але ви вирішили робити український журнал “Новинар”. Якою є аудиторія цього журналу і чому ви прийняли саме таке рішення, видавати журнал українською?

ОК: Ну власне це скоріше міф, що україномовна преса не може бути успішною. Просто видавництва ніколи не займалися україномовною аудиторією, вони вважали, що їм це не потрібно. Зараз ми бачимо, що ринок медіа в Україні стає все більше й більше концентрований, і фактично україномовні ЗМІ це єдина ніша, яка зараз більш-менш вільна. Тому ми вирішили розвивати саме оцей сегмент. Загалом аудиторія україномовних тижневиків суспільно-політичних мало відрізняється від російськомовних. Це люди, які хочуть знати більше, які цікавляться новинами, яких не задовольняє просто перегляд випуску новин на телебаченні. Це люди, які хочуть отримувати аналітичну, більш концентровану інформацію.

МҐ: Чи вважаєте Ви, що український читач має достатній доступ до саме такої глибокої аналітичної інформації і про події в Україні та у світі?

ОК: Нажаль, поки що немає. Ми бачимо, що на телебаченні здебільшого зараз домінує такий жанр інфотейменту, тобто це більш поверхова інформація і якомога менше аналізу. Тобто аналіз зараз у нас на телебаченні трапляється дуже рідко. Те, що стосується міжнародної інформації, то тут взагалі важко сказати, що в Україні хтось приділяє цьому увагу.

Дуже популярним є зараз підключення до каналів CNN, BBC. І ті, хто володіє англійською мовою, намагаються дивитися новини саме там. А власне хто не володіє іноземною мовою –цього позбавлений.

МҐ: У чому специфіка вашого видання і наскільки оригінальними будуть ці матеріали?

ОК: У нас всі матеріали практично оригінальні. Є секція Дайджест, де ми передруковуємо найкращі статті з іноземних тижневиків та газет. Тобто це для людей, які не володіють англійською чи французькою мовами і не можуть самі прочитати.

А решта інформації – наша власна, яка стосується і міжнародних новин, і українських новин. Знову ж таки це – якісні фотографії, зроблені нашими фоторепортерами, які є дуже талановиті. Це й інфографіка. Це, можна сказати, головні фішки нашого журналу.

Всі новини дня

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Це велика честь". Українка Марина В’язовська отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. В інтерв’ю журналістам АР вона каже, що для неї це велика честь і відповідальність. Вона також поділилася, як на неї вплинула війна

Скільки може тривати російська війна в Україні – коментарі американських законодавців. Відео

Скільки може тривати війна Росії в Україні - коментують законодавці США із демократичної та республіканської партій. Частина з них кажуть, що на такій високій інтенсивності, війна не може тривати довго. Інші передбачають, що повного виведення російських військ, зокрема із Криму, може не статися.

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Над прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном знову нависла загроза відставки. За минулу добу вже понад 30 членів уряду Джонсона склали свої повноваження. Що буде далі, і яке значення це матиме для України – розповідає Богдан Цюпин.

Розблокування українських портів – у центрі уваги розмови держсекретаря США Блінкена та голови МЗС України Кулеби – Держдеп

держсекретарь США Ентоні Блінкен та голова МЗС України Дмитро Кулеба

Державний секретар США Ентоні Блінкен «засудив звірства Росії в Україні» та поїнформував українського колегу, міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, про нові заходи, яке світове співтовариство готове ухвалити для розблокування українських портів, повідомив прессекретарь Державного департаменту Нед Прайс.

На брифінгу для журналістів у середу, 6 липня, він сказав, що напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G20 на Балі та за підсумками самітів G7 і НАТО, голови дипломатичних відомств США та України обговорили «тверду рішучість Альянсу та партнерів підтримувати Україну, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від неспровокованої агресії Росії».

Також держсекретар, за словами Прайса, «надав оновлену інформацію щодо багатосторонніх зусиль щодо розв’язання військового блокування Росією експорту сільськогосподарської продукції з українських портів».

Ентоні Блінкен також обговорив безпекову допомогу США Україні та повідомив про «подальшу бюджетну підтримку України, підтвердивши непохитну відданість Сполучених Штатів демократичному, вільному та процвітаючому майбутньому України», - сказав Прайс.

Саміт країн-членів НАТО та держав-партнерів відбувся в іспанському Мадриді 28-30 червня.

Зустріч міністрів закордонних справ G20 розпочинається 7 липня на острові Балі, в Індонезії.

Різниця між рівнем підтримки України демократами та республіканцями зростає. 4 висновки опитування громадської думки США

Українці вперше взяли участь в Параді на День незалежності у Вашингтоні 4 липня, 2022 р.

Результати соціологічного опитування оприлюднив університет Меріленду

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою. Спад цієї готовності у травні не став тенденцією: червневі показники вищі, ніж у травні, хоча й далі відстають від березневих, коли підтримка була найвищою.

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою

Про це свідчить останнє соціологічне дослідження щодо критичних проблем, результати якого оприлюднив університет Меріленду. В опитуванні, проведеному наприкінці червня, взяло участь 2208 респондентів. І як зазначає директор соціологічної служби університету професор Шіблі Теламі, результати дослідження «особливо примітні, якщо взяти до уваги підвищення цін на нафту та зростання інфляції, з якими зіткнулися американці від початку війни».

«І це має бути музикою для вух президента Джо Байдена, оскільки його адміністрація вклала значні кошти у підтримку України, зміцнення та розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО) і у протидію Росії», - зауважив Теламі.

Соціолог звертає увагу на чотири ключові результати останнього дослідження.

По-перше, американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції. Серед респондентів, які брали участь у червневому опитуванні, 62% заявили, що готові терпіти більш високі ціни на електроенергію. Цей показник вищий, ніж у травні (59%), хоча й нижчий, ніж у березні (73%).

американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції

Подібним чином, 58% висловили готовність, заради допомоги Україні, миритися зі зростанням інфляції (у травні таких було 52%, а у березні 65%).

Готовність американців, заради захисту України, ризикувати життям солдатів армії США залишається низькою – 32%, хоч цей показник піднявся до березневого рівня після падіння в травні.

Другий ключовий результат дослідження, на який звертають увагу соціологи, полягає у значній відмінності між демократами та республіканцями у ступені готовності заплатити ціну за підтримку України.

«Розрив між ними поволі зростає; причому демократи висловлюють набагато більшу готовність платити ціну», - коментує отримані дані директор соціологічної служби Мерілендського університету.

Як зазначає професор Теламі, «у той час як 78% відсотків демократів готові миритися з вищими цінами на енергоносії, лише 44% республіканців кажуть те саме». Щодо готовності заплатити вищою інфляцією, то з цим згодні 72% демократів і лише 39% республіканців.

Що стосується готовності ризикувати, заради захисту України, життям американських солдатів, то у червні за це висловились 37% демократів і 22% республіканців.

Третім визначальним результатом дослідження, з погляду соціологів, стало уявлення американців про те, хто перемагає, а хто зазнає поразки у російсько-українській війні.

Хоча більшість респондентів кажуть, що наразі ані Росія, ані Україна не перемагають і не зазнають поразки, певну перевагу опитані вбачають на боці України.

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки (27% до 20%), тоді як Росія терпить більше невдач, ніж успіхів (29% до 20%). Такої ж думки дотримуються як демократи, так і республіканці.

Незважаючи на те, що адміністрація Байдена виступала проти запровадження безполітної зони над Україною, американська громадськість дедалі більше підтримує цю ідею, - попри занепокоєння можливим посиленням конфронтації з Росією.

підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла

Згідно з результатами опитування, підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла з 56% у березні до 59% у травні та 65% у червні.

Ця тенденція вийшла за межі партійних ліній: дедалі більше республіканців (від 52% до 54% і до 57%) та демократів (від 61% до 64% і до 72%) підтримують запровадження безполітної зони, якщо війна триватиме.

Таким чином, результати дослідження засвідчують: готовність американців платити ціну за підтримку України залишається міцною.

«Це гарна новина для адміністрації Байдена, яка визначила своїм пріоритетом підтримку України», - пише професор Теламі. Як він зазначає, якби втома від війни в американському суспільстві зростала, це мало б політичні наслідки, вигідні Путіну.

«Адже лідери в демократичних країнах зазвичай чутливі до ставлення своєї громадськості», - висновує соціолог.

Динаміка настроїв в американському суспільстві, представлена в опитуванні університету Меріленда, простежується і в інших соціологічних дослідженнях у США.

Згідно з висновками впливового дослідницького центру Pew Research Center, більшість американців підтримуютть дії, вжиті адміністрацією Байдена у відповідь на російське вторгнення, включно із запровадженням суворих економічних санкцій проти Росії та відправкою військового обладнання і зброї в Україну. За даними травневого опитування Pew Research Center, більше дорослих американців схвалюють (45%), ніж не схвалюють (34%) реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG