Спеціальні потреби

Актуально

Психологічна допомога американським ветеранам

Опозиційні до політики Буша демократи у Конгресі США заявляють, що Іракська та Афганська військові місії коштують Америці майже вдвічі більше, аніж про це говорять офіційні цифри, а саме півтора трильйона доларів. Велику частку неврахованих витрат складає медичне забезпечення колишніх військових, що повертаються з війни. Чимало з них, крім фізичних поранень, приїжджають до дому з важкими емоційними ранами, які часом довго не загоюються і вимагають тривалого лікування.

Повернення додому американських військових є важливим етапом у їхньому житті. Вони знову опиняються у колі своїх рідних, а страхи та переживання, що переслідували їх на війні, здається вже позаду. Принаймні зараз так здається. Але дослідження, опубліковане в журналі Американської медичної асоціації каже, що проблеми з’являються пізніше – за три - шість місяців після повернення.

Лікар Військового дослідницького інституту Вольтера Ріда Чарльз Міллікен зазначає: “Під час війни події швидко розвиваються. І лише після того, як солдат повертається додому, він має час ще раз подумати про все, що з ним було. І часто ці думки починають серйозно його хвилювати”.

Том Вільямс колишній солдат. Він служив у медичних частинах в Іраку і Афганістані:

“Ще шість місяців після повернення, я постійно дивився собі під ноги і боявся не наступити на міну”.

Американські солдати, які повертаються з Іраку та Афганістану, мусять проходити медичне обстеження, включаючи психічну та психологічну перевірку. Військові медики вивчали ефективність такого обстеження, а також необхідність додаткових аналізів, проведених через кілька місяців після повернення. Лікар Міллікен каже, що ці повторні обстеження допомагають виявити приховані проблеми у більшої кількості військових:

“Протягом 30-ти днів після повторного обстеження, багато військових звертаються за допомогою до психіатрів. Саме після наших перевірок та семінарів, вони вирішують почати лікування”.

При повторному обстеженні пацієнтам задаються спеціальні запитання, що стосуються їхнього психічного здоров’я та стресів, а також їх оглядають медики. Чарльз Міллікен каже, що потім вони беруть участь у спеціальному тесті для колишніх солдатів:

“Цей тест дозволяє солдатам побачити типові проблеми, які виникають у людей, що були на війні протягом року. Це допомагає їм зрозуміти, що можна зробити, якщо такі проблеми виникають у них”.

Лікар Міллікен і військовий Том Вільямс кажуть, що повторне обстеження фактично спонукає багатьох солдатів звертатися за допомогою:

“Ми знаємо, що солдати дуже неохоче погоджуються звертатися до психіатрів. Тому додаткові обстеження і тести роз’яснюють для них необхідність коли треба, звертатися до лікаря”.

Том Вільямс каже: “Проблеми з’являються не одразу, і ще більше часу забирає зрозуміти, що з тобою щось не так. Що це не лише твої проблеми. Ти впливаєш і на близьких людей, яких ти любиш і про яких дбаєш”.

Коли військові лікарі вивчили результати повторного обстеження, вони вирішили сконцентруватися лише на солдатах, що повертаються з Іраку, оскільки ті частіше були в реальних боях. Принаймні 88 тисяч солдатів, що служили в Іраку вже пройшли повторне обстеження.

Всі новини дня

Київ і представники понад 40 країн підписали в Лугано декларацію про відновлення України

Учасники конференції з відбудови України у Лугано, Швейцарія, 4 липня 2002 р. Майкл Баголзер/через REUTERS.

5 липня десятки країн взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну під час, як очікується, тривалого і дорогого відновлення й погодилися з необхідністю проведення широких реформ для підвищення прозорості й боротьби з корупцією.

Завершуючи дводенну конференцію в південному швейцарському місті Лугано, лідери близько 40 країн підписали декларацію, яка викладає принципи для відбудови України.

Підписанти, зокрема США, Велика Британія, Франція та Японія, «найрішучішим чином» засудили військову агресію Росії проти України і закликали Москву негайно вивести свої війська.

Президент Швейцарії Іґнаціо Кассіс, який разом з Україною вів конференцію, привітав цю декларацію як «перший ключовий крок на довгому шляху відновлення України».

«Наша робота готується до післявоєнного часу, хоча війна все ще триває», – сказав він на церемонії закриття.

«Це має дати людям в Україні надію та впевненість, що вони не самотні», – додав Кассіс.

Підписанти привітали зобов’язання щодо надання політичної, фінансової і технічної підтримки і започаткували принципи Лугано для відновлення, яке, за даними Києва, може коштувати до 750 мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 липня заявив, що декларація – це «однозначно початок нашого тривалого процесу».

Дивіться також: Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано: заяви, подробиці. Відео

«Ми маємо зробити все, що було знищено, кращим, ніж воно було», – додав він.

У принципах Лугано підкреслюється, що «процес відновлення має сприяти прискоренню, поглибленню, розширенню і досягненню зусиль України щодо реформ і стійкості відповідно до її європейського шляху».

«Процес відновлення має бути прозорим і підзвітним народу України», – йдеться в документі.

Декларація також містить заклик до того, щоб процес відновлення був «інклюзивним і забезпечував гендерну рівність».

Президент України Володимир Зеленський напередодні під час відеовиступу на конференції у швейцарському місті Лугано анонсував національний План відбудови України.

За словами Володимира Зеленського, за чотири місяці повномасштабної війни проти України Росія знищила 2102 освітні об’єкти, 799 об’єктів медичної інфраструктури та близько 80 тисяч житлових об’єктів.

4–5 липня в швейцарському місті Лугано відбувалася масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України.

У ній брали участь представники 40 країн і 18 організацій.

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Більше

XS
SM
MD
LG