Спеціальні потреби

Актуально

Психологічна допомога американським ветеранам

Опозиційні до політики Буша демократи у Конгресі США заявляють, що Іракська та Афганська військові місії коштують Америці майже вдвічі більше, аніж про це говорять офіційні цифри, а саме півтора трильйона доларів. Велику частку неврахованих витрат складає медичне забезпечення колишніх військових, що повертаються з війни. Чимало з них, крім фізичних поранень, приїжджають до дому з важкими емоційними ранами, які часом довго не загоюються і вимагають тривалого лікування.

Повернення додому американських військових є важливим етапом у їхньому житті. Вони знову опиняються у колі своїх рідних, а страхи та переживання, що переслідували їх на війні, здається вже позаду. Принаймні зараз так здається. Але дослідження, опубліковане в журналі Американської медичної асоціації каже, що проблеми з’являються пізніше – за три - шість місяців після повернення.

Лікар Військового дослідницького інституту Вольтера Ріда Чарльз Міллікен зазначає: “Під час війни події швидко розвиваються. І лише після того, як солдат повертається додому, він має час ще раз подумати про все, що з ним було. І часто ці думки починають серйозно його хвилювати”.

Том Вільямс колишній солдат. Він служив у медичних частинах в Іраку і Афганістані:

“Ще шість місяців після повернення, я постійно дивився собі під ноги і боявся не наступити на міну”.

Американські солдати, які повертаються з Іраку та Афганістану, мусять проходити медичне обстеження, включаючи психічну та психологічну перевірку. Військові медики вивчали ефективність такого обстеження, а також необхідність додаткових аналізів, проведених через кілька місяців після повернення. Лікар Міллікен каже, що ці повторні обстеження допомагають виявити приховані проблеми у більшої кількості військових:

“Протягом 30-ти днів після повторного обстеження, багато військових звертаються за допомогою до психіатрів. Саме після наших перевірок та семінарів, вони вирішують почати лікування”.

При повторному обстеженні пацієнтам задаються спеціальні запитання, що стосуються їхнього психічного здоров’я та стресів, а також їх оглядають медики. Чарльз Міллікен каже, що потім вони беруть участь у спеціальному тесті для колишніх солдатів:

“Цей тест дозволяє солдатам побачити типові проблеми, які виникають у людей, що були на війні протягом року. Це допомагає їм зрозуміти, що можна зробити, якщо такі проблеми виникають у них”.

Лікар Міллікен і військовий Том Вільямс кажуть, що повторне обстеження фактично спонукає багатьох солдатів звертатися за допомогою:

“Ми знаємо, що солдати дуже неохоче погоджуються звертатися до психіатрів. Тому додаткові обстеження і тести роз’яснюють для них необхідність коли треба, звертатися до лікаря”.

Том Вільямс каже: “Проблеми з’являються не одразу, і ще більше часу забирає зрозуміти, що з тобою щось не так. Що це не лише твої проблеми. Ти впливаєш і на близьких людей, яких ти любиш і про яких дбаєш”.

Коли військові лікарі вивчили результати повторного обстеження, вони вирішили сконцентруватися лише на солдатах, що повертаються з Іраку, оскільки ті частіше були в реальних боях. Принаймні 88 тисяч солдатів, що служили в Іраку вже пройшли повторне обстеження.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG