Спеціальні потреби

Актуально

Обсерваторія у Техасі встановила віддалення Місяця від Землі

Пройшло лише 50 років, як людство запустило в космос перший супутник землі. Сьогодні провідні країни світу активно освоюють навколоземний простір. На орбіті працює і розширюється міжнародна космічна станція. Лише минулого тижня з неї повернувся американський корабель багаторазового використання “Дискавері”. А 6 грудня планується чергова місія корабля “Атлантіс”.

Однак, освоєння космосу це не лише космічні польоти, а і кропітка праця на Землі. Так, у штаті Техас вже майже 40 років працює унікальна, але мало відома програма. Науковець Джеррі Вайнт вже 38 років, майже кожного ранку подорожує самотньою гірською дорогою до обсерваторії. Тут Джеррі вмикає лазер, промінь від якого подорожує до Місяця і назад кілька тисяч разів на день.

Це частина дослідження фінансованого аерокосмічним агентством НАСА. Лазер надсилає зелений промінь через телескоп до чотирьох відбивачів світла на місяці. Світло попадає у відбивач, який відсилає його назад на Землю. Перший відбивач світла встановили американські астронавти під час висадки на Місяць майже 40 років тому. Згодом американці встановили ще два, а Радянський Союз ще один. Науковець вважає майже дивом той факт, що можна відсилати лазерні промені на Місяць і отримувати їх назад.

За допомогою лазера вчені отримують інформацію про земне тяжіння, морські приливи та рух земної кори. Також цим методом встановлено, що Місяць віддаляється від Землі на майже чотири сантиметри щороку.

Ця інформація про структуру Землі та Місяця надзвичайно важлива для розуміння роботи планет.

Саме цю інформацію з дня в день збирає Джеррі Вайнт у горах західного Техасу.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG