Спеціальні потреби

Актуально

Український Голодомор: Україна пам’ятає, світ визнає  (ВІДЕО)

У суботу в Нью-Йорку розпочалось відзначення 75-ої річниці українського Голодомору. Українська громада США разом з представниками дипломатичного корпусу України давно почали готуватися до річниці. Розпочалося все Жалібним походом пам’яті вулицями найбільшого міста Сполучених Штатів.

Зранку до так званого українського села в Мангеттені почали прибувати автобуси з різних міст Америки. Свою ходу українці розпочали від церкви Святого Юра. Взяти участь в акції зібралось близько двох тисяч людей. Всіх їх об’єднувало бажання розповісти світу про трагедію народу України. Учасник походу Матвій Дубас вважає це нагодою показати світу, що українці вміють гуртуватися.

Активну участь в організації відзначення річниці Голодомору у США та у світі загалом бере Світовий конгрес українців. Його президент Аскольд Лозинський зазначив:

“Це – початок цьогорічної акції. І, я думаю, нам треба її продовжувати, щоб не тільки українці про це пам’ятали, але й щоб увесь світ прийняв і усвідомив, що це був геноцид проти українського народу”.

Участь у жалобній ході взяло чимало громадян України. Мешканка Львова Ольга Ядловська гостює у дітей у штаті Нью-Джерзі:

“Дуже важливо, щоб увесь світ знав про цей геноцид, який колись пройшов в нас на Україні”.

Українці усвідомлюють, що про одну з найстрашніших трагедій в історії людства, світ майже нічого не знає. Тож, за словами організаторів, завдання акції можна поширити інформацію про Голодомор. Йдучи вулицями міста, волонтери роздавали перехожим брошури з інформацією про голодомор та з проплаченими листами до Державного секретаря США із закликом рекомендувати Президенту Бушу визнати український Голодомор геноцидом.

Пройшовши відстань у п’ять кілометрів, колона прибула до найбільшої церкви Нью-Йорка – Собору Святого Патрика. Тут священики українських греко-католицької та православної церков відслужили соборну панахиду в пам’ять жертв Голодомору.

У рамках відзначення річниці трагедії українська громада США планує цілий ряд акцій протягом року. Пересувні виставки, конференції, підготовка навчальних планів з інформацією про Голодомор для учнів старших класів та університетів. Гасло, під яким відбуватимуться відзначення, озвучив Михайло Савків – президент Українського конгресового комітету Америки:

“Україна пам’ятає, світ визнає”.

Пан Савків також зачитав листа від Президента США, в якому Джордж Буш висловив співчуття українцям та наголосив на важливості пам’ятати про трагедію народу України.

До присутніх також звернувся конгресмен США українського походження Моріс Гинчі:

“Я стою тут перед вами, як американець українського походження з відчуттям глибокої скорботи за померлими”.

Від уряду України у церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору взяли участь Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй Юрій Сергеєв та посол України в США Олег Шамшур. Останній в інтерв’ю “Голосу Америки” наголосив на важливості проведення подібних акцій за межами України:

“Треба визнати, що про трагедію Голодомору поза межами України все ж таки знає дуже мало людей. Тобто треба донести правду про цю подію, про цю страшну трагедію”.

Акція в Нью-Йорку закінчилася молитвою за душі померлих. Кульмінація відзначень 75-ої річниці українського Голодомору в США має відбутися за рік, коли заплановано відкриття або закладення пам’ятника жертвам цієї трагедії у Вашингтоні. Постанову про це прийняв Конгрес США минулого року. Однак, місце під пам’ятник ще не знайдено. Цією справою займаються як українські урядовці, так і українська громада Сполучених Штатів.

Всі новини дня

Вбивства скоєні російськими окупантами підтверджують свідки, відео, фото і зізнання

Полонений російський солдат Вадим Шишимарін на суді у Києві визнав, що 28 лютого застрелив беззбройного українського цивільного мешканця в селі Чупахівка Сумської області. Світлина 18 травня 2022 р.

Американська газета New York Times опублікувала розслідування того, що журналісти називають одним з низки масових розстрілів російськими окупаційними військами затриманих українців у Бучі поблизу Києва.

Газета вказує, що зібрані матеріали є доказами воєнного злочину.

Українська влада каже, що Буча стала одним з багатьох місць, де після відступу росіян були виявлені докази затримань людей, знущання, тортури, зґвалтування і вбивства.

Москва, яка відмовляється називати своє вторгнення в Україну війною, беззастережно відкидає звинувачення про злочинні дії своїх військових, а президент Росії Путін навіть нагородив спеціальною відзнакою підрозділи, які наступали на Київ.

Окремо міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила 18 травня свій звіт з даними про скоєні російськими військовими страти, катування та інші злочини у контрольованих ними з кінця лютого по березень у частинах Київської та Чернігівської областей.

Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця.

«У квітні дослідники Human Rights Watch відвідали 17 сіл і невеликих міст Київської та Чернігівської областей і розслідували 22 випадки сумарних страт, 9 інших випадків незаконних вбивств, 6 ймовірних насильницьких зникнень і 7 випадків катувань. Двадцять один цивільний мешканець розповів про незаконне позбавлення волі й утримання в нелюдських і принизливих умовах», - звітує організація.

Українська поліція каже, що у Київській області кількатижневої окупації зазнали 180 населених пунктів, в яких після відступу росіян виявили принаймні 900 загиблих цивільних людей, сотні з яких були вбиті зі стрілецької зброї і деякі поховані в групових могилах.

У великій публікації New York Times зібрані розповіді свідків, а також відеозаписи та фотографії, які показують випадок, коли російські солдати у перші дні березня затримали групу чоловіків у цивільному одязі, і вісьмох з них застрелили.

Відеозаписи в Бучі датовані 4 березня чітко показують, як російські військові, навівши зброю на людей, ведуть їх вулицею, потім заводять їх у двір.

Свідки розповіли журналістам, що згодом відбулися розстріли і на відеоматеріалах 5 березня й на фотографіях видно тіла вбитих у дворі будівлі номер 144 на Яблунській вулиці.

Перший суд

Українська генеральна прокуратура та інші органи збирають докази злочинів скоєних російськими військовими і вже висувають обвинувачення.

18 травня на суді в Києві полонений 21-річний російський солдат Вадим Шишимарін зізнався, що він 28 лютого у селі Чупахівка Сумської області вбив беззбройного 62-річного українця, який їхав на велосипеді, розмовляючи по телефону.

Шишимарін сказав, що застрелив його, бо росіяни, як пояснив обвинувачений, остерігалися, що той розповість про них українським військовим.

Очільниця Генеральної прокуратури України Ірина Венедіктова розповіла, що зокрема в Ірпені під Києвом є свідчення про принаймні 7 випадків розстрілів цивільних людей російськими солдатами, а загалом слідство вже обстежило 290 тіл.

Судово-медична експертиза, сказала вона, вказує, що «причиною смерті 35 осіб є осколкові, а 40 – вогнепальні поранення. Стосовно 5 осіб підтвердженою причиною смерті є закриті черепно-мозкові травми і навіть вплив голоду. У 210 випадках встановлення причини смерті потребує проведення додаткових гістологічних досліджень, що вимагає тривалого часу».

«Російських окупантів робить зухвалими безкарність. Але безкарності не має бути в сучасному світі. Ми працюємо, щоб знайти та покарати кожного воєнного злочинця», - сказала Ірина Венедіктова 3 травня в Ірпені.

Речник російського президента Путіна заявив журналістам, що у Москві «вважають неприйнятними звинувачення російських військових у воєнних злочинах.

«Багато з тих випадків, про які говорить Україна, очевидно є фальшивими, а найбільш кричущі з них були інсценовані», - наполягав Дмитрій Песков.

Twitter впроваджує нові правила, щоб долати неправдиву інформацію щодо війни в Україні

Архівне фото:  Додаток Twitter на цифтовому пристрої  (AP Photo/Gregory Bull, File)

Соцмережева компанія Twitter додаватиме позначки до очевидно неправдивої інформації щодо війни в Україні а також обмежить поширення інформації, яка може бути неправдивою. Такі зміни компанія запровадила з 19 травня в рамках нової "Політики з подолання неправдивої інформації в часи кризи".

Ця політика покликана "допомогти захистити обговорення у Twitter, починаючи з російського вторгнення до України", вказав відповідальний за безпекову політику компанії Йол Рот.

"Особливо в часи кризи, неправдива інформація набуває вірусного поширення, поки правда ще спить, - йдеться в дописі Рота. - У відповідь на таку динаміку, ми не будемо стимулювати поширення, або рекомендувати контент, який може потенційно бути неправдивим і стосується криз, щойно ми знайдемо свідчення, що заслуговують на довіру, про можливу неправдивість такої інформації".

Користувачі не зможуть ставити "лайк", відповідати на дописи, чи поширювати дописи, які порушують нові правила. Такі обмеження, здатні зменшити розповсюдження дописів на 30-50%, вказав посадовець компанії.

Обидві сторони війни "поширювали інформацію, яка може бути неправдивою та оманливою", заявив Рот журналістам. Він пояснив, що політика однаково стосуватиметься обох сторін конфлікту.

Заступник голови Держспецвз'язку України Віктор Жора привітав нові правила соцмережі і вказав, що міжнародна спільнота має "знайти відповідні шляхи для запобігання поширенню неправдивої інформації в соцмережах", повідомляє АР.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, соцмережеві платформи запроваджували обмеження щодо поширення інформації, зокрема Twitter обмежив поширення інформації з більш ніж 300 акаунтів російських посадовців, включаючи президента Володимира Путіна.

В статті використано матеріали АР, Reuters.

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

Більше

XS
SM
MD
LG