Спеціальні потреби

Прихильники Вітренко вимагають звільнити мера Одеси


Прихильники Наталії Вітренко хочуть позачергових виборів і в Одесі. Вони створили у Одеській міській раді фракцію “Родіна” і вже зробили дві спроби провести збори територіальної громади. Місце і час проведення зборів їхні організатори утаємничували як для звичайних одеситів так і для працівників засобів масової інформації.

До складу створеної ініціативної групи, мета якої організувати референдуму щодо дострокового припинення повноважень одеського міського голови і Одеської міської ради, включені 91 особа, в тому числі кілька депутатів міськради.

У разі проведення референдуму одеситам запропонують відповісти на два запитання: “Чи підтримуєте ви дострокове припинення повноважень міського голови Едуарда Гурвіца?” та “Чи підтримуєте ви дострокове припинення повноважень депутатів міської ради п’ятого скликання?”.

Депутатська група “Родіна” заявляла про намір провести одночасно п’ять зборів у різних районах міста. Насправді їх провели лише у приміщенні елітного готелю “Гранд-Петине”. При цьому вхід на збори був дозволений лише вузькому колу заздалегідь визначених осіб, які вже мали з собою невідомо ким віддруковані запрошення. І навіть ті з не багатьох одеситів, яким таки вдалося потрапити на територію готелю, були позбавлені можливості висловити свою думку. Захід проходив під охороною представників приватної фірми “Альянс”.

Чимало з одеситів вже склали акти про обмеження конституційних прав і мають намір прикласти їх до позовних заяви до суду. В інтерв’ю кореспонденту “Голосу Америки” щодо правочинності подібних зборів, фахівець юридичного управління Одеської міськради Костянтин Бриленко підкреслив, що “організатори зборів допустили порушення конституційних прав громадян на волевиявлення”. За його словами, “в день проведення зборів до юридичного управління міськради надійшло багато скарг громадян і повідомлень про те, що збори або не відбуваються у напередодні визначених місцях, або одеситів не допускають на збори”.

Співробітники юридичного управління Одеської міської ради з’ясували, що за шістьома адресами, вказаними в повідомленнях, не тільки не проводились збори громадян, а й навіть були відсутні будь-які ознаки підготовки таких зборів.

“Встановлено, що доступ громадян на збори ініційовані депутатською групою “Родіна” був повністю обмежений. Ті, кому вдалося потрапити на огорожену парканом територію, свідчили, що серед учасників зборів були зовсім невипадкові, організовані групи людей.

Численні звернення громадян з приводу їх недопуску до участі у зборах членів територіальної громади, викликають занепокоєння”, – наголосив фахівець юридичного управління Одеської міськради Костянтин Бриленко.

Народний депутат України третього, четвертого і п’ятого скликань, відомий юрист Юрій Ключковський вважає, що збори з питань дострокового припинення повноважень міського голови і Одеської міської ради мають проходити публічно:

“Якщо такі збори відбуваються в умовах втаємничення, з обмеженням прав громадян не відомо яким чином там дотримуються чинного законодавства. Така ініціатива виглядає швидше за все фікцією. Ніхто не має права підміняти собою цілу територіальну громаду”.

Викладач Християнського гуманітарного економічного університету в Одесі Петро Мартьянов назвав ініціативу групи “Родіна” “спробою спровокувати протистояння і конфлікти в місті і політичною провокацією”.

На його думку, одесити вже втомились від самої ідеї проведення дострокових виборів і референдумів. “Не існує підстав для зміни влади в Одесі. Ми бачимо як відроджується наше місто, як ремонтують зруйновані попереднім керівництвом міські дороги. Сама атмосфера в Одесі доброзичлива. У нас рівне ставлення до всіх – незалежно від національності і віросповідання”.

Петро Мартьянов висловив впевненість, що більшість мешканців Одеси ніколи не підтримають своїми голосами ініціативу групи “Родіна” в міській раді. Згадана група сформована переважно з депутатів обраних до міськради за списками блоку Наталії Вітренко “Народна опозиція”.

XS
SM
MD
LG