Актуально
В Іраку військові затримали 43 іноземців
Представники американської армії в Іраку кажуть, що іракські військові затримали 43 особи після стрілянини, у якій була поранена іракська жінка. Більшість затриманих – іноземці.
Інцидент стався, коли багдадським районом Каррада проїжджав іноземний конвой у складі десятьох іракців, двадцяти одного громадянина Шрі-Ланки, дев'яти – Непалу, двох громадян Фіджі та одного індійця. Обставини стрілянини поки що з'ясовують.
Американське військове керівництво повідомляє, що конвой належав базованій у Дубаї компанії “Алмко Ґруп”, яка постачає американським військовим продукти харчі та воду. Однак, досі не встановлено, чи є затримані, які перебували у конвої, працівниками компанії. Це вже не перший випадок насильства, до якого причетна приватна компанія.
Всі новини дня
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.
- Голос Америки
Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео
Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.
- Голос Америки
Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.
Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.
Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.
Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.
Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.
За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.
Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.
Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.
Вибух на Каховській дамбі: Думки демократів і республіканців. Ексклюзив. Відео
"З військово-тактичної точки зору – цей підрив не має сенсу для жодної зі сторін. І ми поки що не впевнені як реагувати", – Майкл Волтз, конгресмен-республіканець, штат Флорида.
- Голос Америки
Росія тримає країни у заручниках голодом – Сінді Маккейн, голова продовольчої програми ООН, про блокування українського зерна в Чорному морі

Посолка Сінді Маккейн, виконавча директорка Всесвітньої продовольчої програми ООН, що є найбільшою світовою організацією з надання допомоги нужденним країнам, сказала, що «росіяни грають тут у небезпечну гру», бокуючи Чорноморську зернову ініціативу.
"Тим, що вони тримають у заручниках зерно, вони тримають у заручниках голодом – це абсолютно безсовісно", – сказала Сінді Маккейн, виступаючи на конференції у Вашингтоні у середу, 7 червня.
За її словами, проблема постачання продовольства стала проблемою національної безпеки, а масштаби нинішньої глобальної кризи голоду та недоїдання є величезними.
За оцінками Всесвітньої продовольчої програми (ВПП), через наслідки епідемії COVID-19, конфлікти та зміну клімату, у 2023 році понад 345 мільйонів людей зіткнуться з високим рівнем відсутності продовольчої безпеки. Це більш ніж удвічі більше, ніж у 2020 році і на 200 мільйонів людей більше, ніж до епідемії COVID-19.
Виступаючи відеозв’язком під час конференції 2023 Global Impact Forum, недержавної організації, що підтримує американське глобальне лідерство US Global Leadership Coalition, вдова сенатора-республіканця і кандидата у президенти Джона Маккейна, сказала, що найбільше страждають країни Сахелю, зокрема, Конго, Нігерія, Сомалі, Судан, Ефіопія.
Затримками з постачанням українського зерна через Чорне море росіяни "фактично тримають їх у заручниках, тому що у нас не буде достатньо зерна, а також у нас не буде достатньо грошей, щоб постачати зерно", сказала Маккейн.
США є найбільшим донором Всесвітньої продовольчої програми. У 2022 році уряд Сполучених Штатів надав Всесвітній продовольчій програмі ООН рекордні 7,2 мільярда доларів готівкою та вирощеними у США товарами (наприклад, кукурудзою та пшеницею).
США також закуповують в рамках ВПП зерно в Україні для передачі його найбільш нужденним країнам. Всесвітня продовольча програма ООН cпіврацює з урядом України для безперебійного експорту зерна, значну частину якого купує Всесвітня продовольча програма ООН.
За даними українського уряду, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Однак Росія створює перешкоди на шляху українського зерна на світові ринки. Як повідомило українське Міністерство інфраструктури України 1 червня, внаслідок “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації” протягом 7 місяців світ недоотримав мінімум 20 млн тонн українського продовольства.
Форум