Спеціальні потреби

Уряд Януковича склав повноваження перед Верховною Радою


Перший день роботи нового парламенту не став винятком із вже звичної традиції для українського політикуму – більшість обіцянок так і залишаються невиконаними. Жодних голосувань і важливих оголошень, на які країна чекає вже майже два місяці, не було. Якою буде коаліція і хто поясде спікерське та прем’єрське крісла – залишається невідомим ще принаймні до четверга. Зранку депутати мали намір працювати якомога більше, мовляв, народ вже зачекався. Юрій Луценко зазначив:

“У суботу, неділю, понеділок працюватимемо стільки, скільки потрібн, бо країна чекає влади, а не політичного абсурду, чи чиїхось персональних амбіцій. Якщо все ж таки буде нав’язаний стереотипний план щодо гімнів, присяг і святкувань із закриттям сесії і переходом в ресторани, то тоді, очевидно, це питання буде відкладено”.

Втім, у мегаблоці НУ-НС, який представляє Луценко, досі немає єдності щодо підписання коаліційної угоди з БЮТ. Спочатку депутати НУ-НС у перерві одноголосно проголосували за підписання такої угоди, однак, як повідомила пізніше “Українська правда” з посиланням на свої джерела, вісім депутатів таки не підписалися під документом. Один із них – Іван Плющ, який в образному вигляді виразив те, що не збирається йти за натовпом у цьому питанні:

“От коли почитаю угоду, тоді й прийму рішення. Підписання всіх інших ще нічого не значить. Якщо всі будуть йти в яму, то що й мені з ними йти?”

Найголовнішою подією першого дня стало складання урядом Януковича повноважень перед новообраною Радою. Сам виконувач обов’язків прем’єра каже, що таки може повернутися до уряду втретє:

“Там де потрібно буде, там я і працюватиму. Все залежатиме від того, який буде формат коаліції. Буде формат коаліції за участю Партії регіонів, я буду працювати в уряді, не буде – працюватиму в парламенті”.

Ще одна подія, яка запам’яталася, – це демарш бютівців та нашоукраїнців із зали ради у той час, коли з доповіддю виступав попередній глава парламенту – Олександр Мороз. Але до демаршів у стінах Ради ні депутатам, ні стороннім спостерігачам, ні українському народу вже не звикати.

XS
SM
MD
LG