Спеціальні потреби

Актуально

У питанні Голодомору слід вдаватись до сили переконання

Запровадження кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору суперечило б принципу свободи слова. Так вважає відомий американський дослідник Голодомору, один з організаторів виставки в Українському домі Морґан Вільямс. Як він заявив в інтерв’ю “Голосу Америки”, боротися із запереченням Голодомору слід силою переконання, але не силою закону.

Американець Морґан Вільямс не має українського коріння, проте довгі роки досліджує український Голодомор. Він заснував вражаючу колекцію “Голодомор очима українських художників”, очолив виставковий підкомітет Міжнародного комітету Голодомору і нещодавно отримав з рук президента орден за заслуги перед Україною.

Як каже Морґан Вільямс, він високо цінує зусилля Президента Віктора Ющенка, який разом із дружиною Катериною Ющенко робить усе можливе, щоб Україна і весь світ дізналися правду про геноцид українського народу. Єдине, в чому він незгоден з президентом – це намір встановити кримінальну відповідальність за факт заперечення штучного голоду 30-их:

“Я повністю підтримую Президента в його прагненні донести світові правду про Голодомор, так само як і у визнанні Голодомору геноцидом українського народу. Однак у чому я не погоджуюся з президентом, так це в ідеї запровадити будь-яке кримінальне покарання за те, що хтось заперечує ці факти або не погоджується з офіційною позицією. Я не згоден з цією єдиною пропозицією президента, бо твердо вірю в свободу слова, у свободу дискусії. Така моя думка.

Адже варто запровадити покарання за щось одне, потім хтось запропонує покарання за щось інше – і, зрештою, раптом виявляється, що одне з основоположних прав на свободу висловлювань, на вільну пресу опинилося під занадто великим контролем. Я вважаю, що це рух у неправильному напрямку.

На мою думку, працювати слід у напрямку інформування людей, проведення досліджень, написання книжок, збору документів і свідчень. Слід вдаватися до сили переконання і освіти, а не до сили закону. Я не згоден з тим, що зробили в Австрії, в країнах Європейського Союзу, встановивши кримінальну відповідальність за заперечення факту Голокосту. Я вважаю, що свобода слова належить до надто важливих демократичних свобод, аби її підривати”.

Глава держави наполягає на запровадженні кримінальної відповідальності за публічне заперечення факту Голодомору. Про це Віктор Ющенко заявив минулої суботи в інтерв’ю телеканалу 1+1 і знову повторив у телепрограмі “Свобода” на каналі “Інтер”. При цьому президент навів приклад Ізраїлю, Австрії й Німеччини, де встановлена кримінальна відповідальність за заперечення факту єврейського Голокосту.

Раніше Ющенко заявляв, що в його Секретаріаті розроблений відповідний законопроект, і що цей законопроект запропонують для схвалення Верховній Раді шостого скликання.

Нагадаємо, що пункт про кримінальну відповідальність викреслив тодішній спікер Олександр Мороз з президентського законопроекту “Про Голодомор 32-33 років в Україні”, який Верховна Рада прийняла 28 листопада минулого року.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG