Спеціальні потреби

Актуально

Телеканал ‘АТВ’ звинувачують в антиукраїнській діяльності

Діяльність телеканалу “АТВ” в Одесі викликає занепокоєння у Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Українські патріотичні організації провели у Києві акцію протесту біля Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Організатором заходу виступив “Комітет захисту прав телеглядачів”.

Учасники акції вимагали заборонити діяльність в Україні всіх антиукраїнських телеканалів, і в першу чергу – одеського телеканалу “АТВ”. Відверта пропаганда російського шовінізму, повне порушення умов ліцензії та постійне ображання честі та гідності українців, за словами учасників акції, викликало обурення громадськості не тільки на Одещині, але і в інших регіонах України.

Пікет підтримали суспільні та мистецькі діячі України. Зі своїми зверненнями виступили відомий український кінорежисер Олександр Муратов, голова Українського літературного інституту, заступник профспілки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Письмове звернення підписали українські письменники та видавці брати Капранови, видавництво “Просвіта” та інші.

У рамках пікетування відбулася мистецька акція “Повернемо бруд, який на нас виливає телебачення”. Було розгорнуто інсталяцію з десяти телевізорів та такої ж кількості унітазів. З телевізорів лунала шовіністична пропаганда телеканалу “АТВ”, її продукти стікали у належне для цього місце – в унітази.

Учасники акції вручили звернення, підписане низкою відомих українських митців та патріотичних організацій голові Національної Ради – Віталію Шевченку. Останній пообіцяв, що вже 3 грудня буде розпочато розслідування, за результатами якого будуть вжиті адекватні заходи:

“З весни цього року ми не раз порушували цю тему. В нас вже кілька разів виникали проблеми з керівництвом телеканалу “ АТВ”, тому ми знаємо про всю їхню діяльність. Відео з окремих передач цього телеканалу, яке нещодавно з’явилося в Інтернеті дуже обурило громадськість. І це зрозуміло – з чисто морально-людських міркувань. Третього грудня наша комісія проведе контрольну перевірку діяльності телеканалу. Окремі моменти з ефіру будуть передані в правоохоронні органи для розгляду на факт порушення адміністративного та кримінального законодавства України”.

На запитання, які саме санкції можуть очікувати одеський телеканал, Віталій Шевченко відповів:

“Я можу про це казати тільки після спеціальної перевірки. Думаю, до середини грудня ми матимемо всі необхідні матеріали, щоб виносити якісь рішення. Ступінь покарання буде залежати ще і від того, яку відповідь дадуть правоохоронні органи. Якщо вони вбачають тут порушення, передбаченні Карним кодексом, то відповідь буде жорсткою”.

Учасники пікету пообіцяли голові Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, що у разі відсутності належної реакції на діяльність одеського телеканалу “АТВ” пікети та інші акції протесту будуть тривати безстроково. Аби добитись справедливості Українська патріотична громадськість готова організувати пікети біля Секретаріату Президента України та Кабінету Міністрів України.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG