Спеціальні потреби

Актуально

Гіперактивність дітей не є загрозою для їхнього майбутнього

Існує стереотипна думка про те, що діти із соціальними та емоційними проблемами приречені погано вчитися. Утім проведені нещодавно дослідження це спростовують. Учені кажуть, що синдром дефіциту уваги та дитяча гіперактивність явища тимчасові і що дитина з часом може позбутися цих проблем.

Від трьох до семи відсотків американських дітей мають діагноз ADHD. Симптоми такі: гіперактивність та послаблена увага. Нещодавно науковці з Національного інституту психічного здоров’я виявили, що мозок дітей з цим діагнозом розвивається нормально, але повільніше, ніж у звичайних дітей і затримується в середньому на три роки. Ця затримка найбільше виражена у тій частині мозку, яка контролює думання, увагу та організаційну роботу.

Шерон Лендісмен Ремей очолює Освітній медичний центр Джорджтаунського університету у Вашингтоні. Вона каже, що лікарі мусять враховувати темп розвитку, коли ставлять діагноз:

“Замість того, щоб тільки подивитися на знімки мозку і казати, що вони різняться, і що ця різниця вказує на відхилення, слід врахувати, що дитина може просто повільніше розвиватися і наслідком цього може бути така її поведінка”.

Свої висновки про те, що вади розвитку у деяких дітей насправді не є вадами, дослідники сформулювали у звіті Національної Академії Наук.

В іншому міжнародному дослідженні взяли участь 35 тисяч дітей дошкільного та підліткового віку. Науковці виявили: ті, хто в дитсадках були агресивними чи деструктивними, до закінчення початкової школи підтягнули свою успішність до рівня однокласників.

Цей звіт опублікований у журналі “Психологія Розвитку”. Попередні наукові досягнення вказують, що математичні та літературні здібності у ранньому віці не залежать від соціальних чи емоційних проблем.

За словами Ремей, ці два дослідження показують, що проблеми поведінки не прирікають дітей на погану успішність у школі. Відтак вчителям слід змиритися з тим, що діти мають різні здібності у навчанні:

“Темп розвитку цих дітей можливо і відмінний, але у майбутньому вони можуть багато чого досягти. Отож, для мене це як заклик зробити нашу навчальну програму гнучкішою, щоб ми могли врахувати ці відмінності і не називали їх клінічними проблемами”.

Ремей каже, що батькам не варто поспішати лікувати дітей, які мають проблеми з поведінкою. Утім твердити про те, що вони зовсім не потребують медичної уваги, ніхто з дослідників не береться.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG