Спеціальні потреби

Актуально

Проблема ВІЛ/СНІДу викликала занепокоєння громади в Одесі

В Одесі напередодні Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом було проведено круглий стіл “Відповідь церкви на епідемію ВІЛ/СНІДу, наркоманії та туберкульозу”. У ньому взяли участь священики різних християнських церков.

Лікар-інфекціоніст кабінету довіри міського центру боротьби з ВІЛ/СНІДом Зиновій Пармаклі висловив задоволення з приводу того, що міська влада Одеси робить все можливе для підтримки ВІЛ-інфікованих:

“Уражені хворобою відчувають повсякденну турботу останні два роки. Раніше медики мали можливість запропонувати виключно психологічну підтримку. Наразі ситуація змінилася радикально. Безкоштовне лікування надають всім, хто його потребує. Безкоштовно надається можливість і обстеження на наявність ВІЛ-інфекції”.

За словами лікаря-інфекціоніста міського центру з боротьби з ВІЛ/СНІДом, проблема поширення ВІЛ-інфекції загострюється. Лише у Приморському районі Одеси офіційно виявлено майже дві тисячі інфікованих дотепер смертельною недугою.

Темп поширення ВІЛу набув розмаху пандемії. В Одеській області у всіх 28 районах у місцевих жителів виявлено ВІЛ/СНІД.

Все більше ВІЛ-інфікованих молодих матерів виявляють у пологових будинках Одеси. Стрімко зростає смертність серед важко хворих, яких доглядають на дому (їхній вік коливається від 19 до 30 років).

Особливо негативно впливають на лікування ВІЛ-інфікованих епідемія туберкульозу та венеричних хвороб. До 70% ВІЛ-інфікованих хворіють на туберкульоз.

Зиновій Пармаклі зазначає: “Необхідно терміново робити кроки для проведення якісної діагностики на наявність туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих. Саме не виявлений вчасно туберкульоз ускладнює процес терапії”.

Зиновій Пармаклі підкреслив, що СНІД є перш за все соціальною проблемою:

“Зупинити хворобу можливо лише спільними зусиллями громадськості. Не повинні бути байдужими і церкви. Лише за цих умов ми будемо здатні досягти позитивних результатів, повернемо хворим надію на повне одужання”.

Медиків Одеси хвилює той факт, що на першому місці ризиків зараження ВІЛом є статеві стосунки. Це майже 57% від загальної кількості виявлених випадків. Друге місце посідають наркозалежні, третє – зараження під час переливання крові.

В одеському міському центрі боротьби з ВІЛ-СНІДом вивчають і досвід проведення профілактики поширення хвороби в інших країнах світу. З цією метою проведено семінари за участю медичних фахівців з Італії та Канади.

У круглому столі “Відповідь церкви на епідемію ВІЛ/СНІДу, наркоманії та туберкульозу”, який було проведено з нагоди наближення Міжнародного дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, взяли участь священики різних християнських церков (УАПЦ, РКЦ, УГКЦ).

Українська Греко-Католицька Церква вже два роки реалізує в Одесі програму домашнього догляду за ВІЛ-інфікованими. Під опікою соціальних працівників перебувають близько ста осіб.

Директор благодійного фонду “Каритас” в Одесі о.Василь Колодчин зазначив:

“Маємо нині новий шкільний проект. Його реалізують у двох школах Одеси і містечка Південний. Проект спрямований на профілактику СНІДу, пропаганду здорового способу життя”.

Священик УГКЦ о.Володимир Ждан наголосив, що серед найбільших противаг поширенню СНІДу стало б підвищення духовності у суспільстві, зокрема, серед молоді. Капеллан УАПЦ о.Олександр Філіппов висловив жаль з приводу того, що серед ВІЛ- інфікованих стає все більше людей, які не мають відношення до секс-бізнесу і не є наркозалежними:

“Ця проблема подолала всі перешкоди створені на її шляху суспільством. Хвороба увірвалася майже у кожну родину і її розміри вражають”.

Учасники круглого столу вирішили спільно звернутися до міського та обласного управлінь освіти з проханням дозволити проведення у навчальних закладах уроків, на яких молоді будуть розповідати про небезпеку ВІЛ/СНІДу. Представники церков мають намір долучитися до кампанії протидії поширенню смертельної хвороби і за допомоги місцевих засобів масової інформації – це тематичні програми, лекції тощо.

Всі новини дня

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео

$15 млн кредитних ресурсів: США допоможуть бізнесу на Заході України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

США нададуть підтримку українському бізнесу на Заході країни. Документ про це сьогодні підписали Банк Львів та Фінансова корпорація розвитку США. Йдеться про угоду на 15 мільйонів доларів кредитних ресурсів. З посадовцями у Львові розмовляла Мирослава Гонгадзе.

Громадські організації, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією в США. Відео

Представники 4 громадських організацій, що допомагають Україні, виступили перед Гельсінською комісією Сполучених Штатів. На слуханнях були присутні представники як з України, так і зі США та Литви. Волонтери наголосили, що допомога Заходу часто є недостатньо швидкою.

Американку Бріттні Ґрайнер обміняли на росіянина Віктора Бута – деталі з Білого дому. Відео

США обміняли увʼязнену в Росії американську баскетболістку Бріттні Ґрайнер на Віктора Бута – росіянина, який відбував термін у США за торгівлю зброєю. Більше про важливість цієї події та деталі з Білого дому – розповідає Юлія Ярмоленко.

Дві гуманітарні організації були обстріляні у Донецьку – речник ООН

Власниця зруйнованої квартири збирає свої речі в житловому будинку, який постраждав від обстрілу під війни Росії проти Україн. Донецьк, що на підконтрольній Росії території України, 6 грудня 2022 року. REUTERS/Олександр Ермоченко

Щонайменше дві гуманітарні неурядові організації були вражені під час атак на місто Донецьк, люди в будівлях не пострадждали, але одна людина була вбита поруч з будинком і одна поранена, речник ООН повідомив журналістам.

Під час щоденного брифінгу у четвер, 8 грудня, речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік повідомив про напад у підконтрольній Росії частині Донецька, який стався цього тижня.

«Наші колеги з гуманітарних організацій повідомили нам, що офіси щонайменше двох гуманітарних неурядових організацій були вражені під час атак на місто Донецьк, у частині країни, яка зараз знаходиться під контролем Росії. Ці інциденти відбулися 5 і 6 грудня, і в одну з будівель двічі вдарили два дні поспіль», – сказав Дюжаррік під час брифінгу, повідомляє кореспондентка англомовної редакції «Голосу Америки».

Як зазначив представник ООН, за словами працівників гуманітарних організацій, внаслідок обстрілів постраждали не лише об’єкти, які зазвичай використовуються для роздачі допомоги, але й транспортні засоби організацій, які там перебували.

«Співробітники гуманітарної допомоги були на місці та готували пакунки з допомогою для роздачі, коли обстріляли будівлі. Всередині будівель ніхто не постраждав, але за їхніми межами атаки призвели до загибелі принаймні одного мирного жителя та ще одного поранено», – сказав речник ООН.

Посилаючись на колег, він наголосив, що «міжнародне гуманітарне право чітко говорить про те, що атаки ніколи не повинні бути спрямовані на цивільних осіб або цивільну інфраструктуру, і необхідно вживати постійних заходів, щоб оминати їх».

Відповідаючи на питання про те, чи відомо, хто вчинив обстріл, Дюжаррік сказав, що органзація не має «ні повноважень, ні присутності, ні можливості» проводити розслідування. Він також не назвав самі гуманітарні організації, чиї приміщення постраждали від обстрілів. «Незважаючи на це, ми знаємо результат», – додав речник ООН.

Як повідомили ЗМІ на підконтрольній Росії території Донбасу, українські сили з установок «Град» у ці дні проводили обстріли Київського та Куйбишівського районів Донецька, в результаті яких загинуло шестеро людей.

Центр стратегічних комунікацій при Міністерстві культри та інформації України заявив 6 грудня, що російській війська «вкотре обстріляли Донецьк і звинуватили Україну».

«6 грудня окупаційна влада Донецька заявила, що ЗСУ обстріляли місто та вбили шістьох людей. Але це – неправда», – мовиться у повідомленні, опублікованому на сторінці відомства у Facebook.

«Якщо звернути увагу на розташування місць прильотів, стає очевидним, що запуски відбувалися з окупованої території. ЗСУ аж ніяк не могли завдати такого удару зі своїх позицій. Адже тоді снаряду довелося би розвертатися на 180 градусів у повітрі, а це – неможливо», – мовиться у повідомленні.

«Голос Америки» не може незалежно перевірити цю інформацію.

За даними ООН, через війну понад 14 мільйонів українців стали вимушеними переселенцями, з них 6,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб в Україні та понад 7,8 мільйона біженців, зареєстрованих по всій Європі.

Згідно зі звітом УВКПЛ ООН з прав людини, з початку вторнення Росії станом на 6 грудня в Україні постраждала 17 181 особа з числа цивільного населення, 6 702 цивільних було вбито, але представники організації кажуть, що «реальні втрати набагато більші».

Минулого місяця заступниця речника ООН на брифінгу в Нью-Йорку повідомила, що з лютого 2022 року «працівники гуманітарних організацій надали критично важливу допомогу та послуги захисту приблизно 13,5 мільйонам людей у всіх регіонах України».

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео

«Завдання №1 – це вижити», – Сергій Притула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

«Ти можеш вважати себе ким завгодно, але якщо Збройні Сили України не стримають ворога, ти будеш ніким», – Сергій Притула, засновник благодійного фонду Сергія Притули. Повне інтервʼю з Сергієм Притулою дивіться згодом на YouTube Голосу Америки Українською чи на нашому сайті.

Більше

XS
SM
MD
LG