Спеціальні потреби

Актуально

Сотні палестинців виживають завдяки ізраїльським смітникам

Для палестинців на Західному березі, які живуть неподалік ізраїльських поселень, кожен день є своєрідною боротьбою за виживання. Для багатьох із них головним джерелом щоденного прибутку стали смітники у місті Хеврон. Вантажівки, які щодня курсують до звалища, звозять сміття переважно з ізраїльських поселень, розташованих неподалік. І це є головним джерелом прибутку для молодих палестинських хлопців, які тут живуть.

32-річний Феріс Рабае – годувальник п’ятьох дітей, утримує свою сім’ю саме завдяки тому, що він підбирає на смітнику і що може перепродати на базарі. Феріс заробляє від п’яти до двадцяти доларів на день з того, що знаходить на звалищі. Він каже, що підбирає усе, що має якусь вартість – метал, олово, будь-що.

Багатьох хлопців, які мали б бути у школі, їхні сім’ї натомість посилають сюди. І хоч заробляють вони зовсім небагато, життя змушує їх бути тут.

Медики кажуть, що збирачі сміття на Західному березі мають багато проблем із здоров’ям. Найбільш поширені респіраторні захворювання, щоденні порізи та інфекції від порпання у смітті. Дві найбільші проблеми із здоров’ям Феріса Рабае – це постійний біль у спині та багато проблем із диханням.

Усі свої знахідки за день Феріс приносить додому та чистить. Потім його п’ятеро дітей сортують речі, готуючи їх до продажу на ринку поблизу. Феріс каже, що діти страждають від астми, а його дружина, яка очікує шосту дитину, занадто хвора, щоб допомогти.

Іноді Феріс знаходить справді цінні речі, як от комп’ютерні деталі. Він сконструював декілька комп’ютерів із частин, які знайшов на смітнику. Євреї зазвичай викидають такі речі під час святкового сезону. За останніх шість років Інтифади 70% мешканців села ходять на це звалище.

Феріс каже, що сьогодні справи йдуть непогано. Наближається зима, і людям буде потрібне взуття, яке він знайшов на смітнику, завдяки якому виживають сотні палестинських сімей.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG