Спеціальні потреби

В Індонезії триває конференція з питань кліматичних змін


В Індонезії розпочала роботу міжнародна конференція, на який обговорюють питання кліматичних змін на планеті. В організованому ООН заході беруть участь представники майже 190 країн світу.

Відкриваючи 12-денну конференцію, голова Комітету Об'єднаних Націй з питань змін клімату закликав світових лідерів пришвидшити переговори щодо створення нової міжнародної угоди, скерованої на боротьбу з потеплінням на планеті. Учасники конференції планують розпочати роботу над документом, що замінить Кіотський протокол, дія якого вигасає у 2012-му році. ООН закликає закінчити процес написання проекту нової угоди до 2009-го року.

Між тим, новий Прем'єр-міністр Австралії Кевін Радд за кілька годин після складення присяги ратифікував Кіотський протокол. Радд назвав підписання протоколу першим офіційним кроком свого уряду. Наступного тижня, він особисто візьме участь у роботі конференції в Індонезії.

Кіотський протокол зобов'язує країни, які його підписали, зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу, починаючи з наступного року. Після кроку Австралії, єдиною великою індустріальною країною, яка не ратифікувала Кіотських домовленостей залишаються Сполучені Штати. Уряд США мотивує це тим, що виконання умов протоколу нанесе шкоди американській економіці.

XS
SM
MD
LG