Спеціальні потреби

Фінансування воєн завдає збитків соціальним програмам США


За оцінками іракського товариства Червоного півмісяця, понад 25 тисяч іракців, які втекли до Сирії, повернулися на батьківщину. Багатьох заманили назад повідомлення про зменшення насильства, інших обіцянки отримати 750 доларів компенсації.

В Іраку дислоковано 150 тисяч американських сил. Заступник Держсекретаря США Джон Неґропонте вважає, що завдяки поповненню американських військ вдалося домогтися суттєвих результатів і закликає іракських лідерів використати цей момент:

“Поступ у політичному примиренні, як також економічний прогрес необхідні для закріплення досягнутих результатів. Якщо прогресу у цих напрямках не буде, загрожує падіння у насильство минулого”.

Близько чотирьох тисяч американських солдатів загинуло в Іраку з початку війни у 2003-му році. У понеділок Президент Буш піддав критиці Конгрес за відмову схвалити багатомільйонний законопроект про військові витрати без прив’язки його до виведення американських військ з Іраку:

“Люди ризикують своїм життям заради Америки, а цей Конгрес їх не фінансує. Конгрес повинен виділити гроші без того, щоби казати нашим військовим, як вести війну”.

Конгресмен, ветеран В’єтнамської війни і критик іракської кампанії Джон Мирта погоджується, що збільшення американських військ в Іраку покращило безпеку. Але він зауважує, що це лише один з елементів коштовної війни, яка продовжує забирати гроші від важливих соціальних програм у США:

“Я постійно наголошую, що ми не можемо собі дозволити витрачати в місяць14 мільярдів доларів на війну”.

За офіційними даними, на сьогодні війни в Іраку та Афганістані коштували американським платникам податків понад два трильйони доларів.

XS
SM
MD
LG