Спеціальні потреби

Актуально

Глобальне потепління в центрі уваги політиків і студентів

На індонезійському острові Балі триває конференція присвячена проблемі кліматичних змін на планеті. Учасники зустрічі працюють над можливими шляхами зменшення парникових викидів. До 2050-го року ЄС хоче бачити зменшення викидів на 50%, і закликає Японію та США зробити те саме. До рішучих дій у питанні глобального потепління закликають і американські студенти, які нещодавно влаштували у столиці демонстрацію з цього приводу:

“Мітинги як ось цей потрібно проводити у кожному місті, у кожному студентському містечку, в кожному штаті. Ми будуємо новий рух”.

П’ять тисяч студентів зібралися на Капітолійському пагорбі, закликаючи Конгрес вдатися до рішучих дій у питанні боротьби з глобальним потеплінням. Студенти вимагають зменшити викиди парникових газів, створити мільйони екологічно чистих робочих місць і зменшити кількість вугільних теплових електростанцій. Звертаючись до представників Конгресу, співзасновник Коаліції енергетичних заходів Билі Періш зазначив:

“Ми будемо почуті, адже ми боремося за наше життя. Я закликаю членів 110-го Конгресу вислухати наші вимоги. Я закликаю вас, не лише як політиків, але як батьків, братів і сестер. Ми зможемо досягти змін, якщо об’єднаємо наші зусилля”.

Ескімоска Черил Локвуд описала, як танення льодяникового покриву руйнує приморські поселення на Алясці:

“Тільки за власне життя я побачила так багато змін у своїй громаді. Це просто вражає. Жахливо втрачати наші традиції, нашу культуру. Ми живемо там тисячі років, а тепер не лише втрачаємо їжу, ми втрачаємо наші домівки”.

Ще 50 студентів з Айови зібралися в кабінеті сенатора Чака Ґрейзлі, де мали змогу висунути свої вимоги:

“Ми вимагаємо зменшити на 80% викиди парникових газів до 2050-го року, що цілком можливо”.

Натан Павловіц, один із активістів, каже, що було б наївно сподіватися, що сенатор врахує вимоги студентів після однієї короткої зустрічі:

“Очевидно, він не збирається погоджуватися з усіма нашими принципами. Ми також не наполягаємо, щоб він підписував усі вимоги. Але тепер він більше задумається над цим питанням”.

Молоді лобісти покинули Вашингтон у сподіванні продовжити діалог з лідерами Конгресу і таки домогтися дій у вирішенні проблеми кліматичних змін.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG