Спеціальні потреби

Актуально

Названо лауреатів щорічної антипремії ‘Будяк року – 2007’

У Міжнародний день прав людини Українська Гельсінська спілка оголосила найбільш брутальних порушників прав людини. Антипреміями відзначено п’ять номінантів.

Нагорода “Будяк року – 2007” знайшла своїх героїв. Ними стали найбільш злісні, з погляду правозахисників, порушники прав людини в Україні. Чому символом обраний будяк, пояснює виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський:

“Будяк є на кожному городі, люди його кожного дня виполюють, кожна людина знає негативну сторону будяка. І от ми, власне, хочемо виполоти усі ці причини найбрутальніших порушень прав людини в Україні”.

Букети з пластикових будяків із супровідною грамотою розішлють за п’ятьма адресами. Першу антипремію отримає перший заступник голови Держдепартаменту України з питань виконання покарань Микола Ільтяй – “За незаконне насильство щодо засуджених”. Саме його правозахисники вважають безпосередньо відповідальним за таке ноу-хау, як використання спецзагонів для боротьби з тероризмом для побиття засуджених. Друге місце посів голова того ж таки Держдепартаменту Василь Кощинець – “За абсолютну бездіяльність у випадках порушень прав засуджених”. У цій же номінації “За абсолютну бездіяльність” третю премію взяла Генеральна прокуратура. Як твердять правозахисники, прокуратура не розслідує випадків катувань та жорстокого поводження у місцях позбавлення волі.

Четвертим лауреатом премії “Будяк року” став народний депутат-реґіонал Василь Грицак – “За найбрутальніше втручання в приватне життя громадян” та “За найбільш небезпечну законодавчу ініціативу”. Захисники прав людини звинувачують пана Грицака у спробах запровадити закордонні паспорти з чіпами, на яких зберігається біометрична інформація громадян та інші персональні дані, що порушує право на приватність.

І, нарешті, п’ятий букет будяків дістався Київському міському голові Леонідові Черновецькому – “За незаконне обмеження свободи пересування”. Гнів правозахисних організацій міський голова накликав на себе діями проти некиян – спробами ввести для них спеціальну картку, чи закликами не приймати до шкіл учнів, батьки яких не зареєстровані в місті.

Оголошуючи цьогорічних лауреатів, правозахисники нагадали: дехто зі злісних порушників отримує антипремію уже другий рік поспіль. Так, володарями будяка – 2006 вже були і Держдепартамент України з питань виконання покарань, і Генеральна прокуратура. Загалом же, порівняно з минулим роком, лауреатів стало більше і ситуація з правами людини погіршилась, – каже голова правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров:

“На мою думку, покращення відбулося із свободою мирних зібрань, оскільки міліція навчилася підтримувати під час масових акцій громадський порядок. Що ж до інших прав людини, на жаль, я особисто констатую тільки погіршення”.

За словами Захарова, існує тенденція до зменшення політичної свободи, порушується право бути обраним, з’являються загрози для свободи слова на місцевому рівні. Як заявив правозахисник:

“Нинішня державна політика в галузі прав людини безсистемна і неефективна”.

Нагадаємо: Щорічну антипремію “Будяк року” започаткувала Українська Гельсінська спілка 2006-го року. Кожний громадянин може номінувати кандидата на антипремію. Обрання ж лауреатів здійснює конкурсна комісія, до якої входять члени правління УГС – відомі українські правозахисники.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG