Спеціальні потреби

Знищення відеозаписів допитів ЦРУ обурило законодавців


У вівторок голова Центрального розвідувального управління США Майкл Гейден свідчитиме перед сенатським комітетом з питань розвідки. Законодавці планують розібратися у скандалі, що розгорнувся з приводу знищення агентами ЦРУ відеозаписів допитів запідозрених у тероризмі осіб. Інцидент розслідує Міністерство юстиції.

У неділю кілька провідних сенаторів висловили свою точку зору з приводу скандалу. Демократ Джо Байден висловив сумнів, що нещодавно обраний міністр юстиції Майкл Мукейзі проведе чесне розслідування.

Свій сумнів сенатор Байден пояснив відмовою Мукейзі назвати техніку допитів, яка симулює захлинання – тортурою. Голова ж комітету з питань розвідки сенатор-демократ Джей Рокфеллер, сподівається розібратися, чому записи були знищені. Своє ставлення до проблеми він висловив в інтерв’ю телеканалу СВS:

“Я не маю нічого проти запису процесу допитів. Це іде на користь людей, яких допитують, оскільки будь-яке погане поводження з ними відразу виявляється. Це також на користь людей, які проводять допит, оскільки відразу видно чи ця людина проводить допит відповідно до правил. Стосовно цих записів, то я не знаю чому вони були знищені”.

Претендент на посаду єдиного кандидата від республіканців на президентських виборах сенатор Джон МакКейн висловив своє негативне ставлення до факту знищення записів в інтерв’ю телеканалу ФОКС. МакКейн – ветеран в’єтнамської війни, сам пройшов через полон та тортури:

“Я думаю це було неправильно. Я задоволений, що міністр юстиції веде розслідування. У глобальному сенсі, це завдає шкоди моральному обличчю Америки на міжнародній арені. У світі з’явиться скептицизм та цинізм щодо нашого поводження з полоненими, чи ми застосовуємо тортури, чи ні”.

Інший сенатор-республіканець, член Комітету з питань розвідки Чак Гейґел вважає, що застосування тортур взагалі лише шкодить справі боротьби з тероризмом. Свої погляди він висловив в інтерв’ю каналу СВS:

“Техніка жорстких тортур не працює. Коли ми говоримо про фанатиків, екстремістів, терористів, вони мають інший менталітет. Тож тортури не працюють. Якщо вони не працюють, то чому ми це робимо? Адже цим ми надзвичайно підриваємо нашу позицію у світі”.

ЦРУ говорить, що записи були знищені аби не видати ідентичність агентів, які проводили допити. Критики відповідають, що обличчя та голос слідчих можна було б легко змінити за допомогою спеціальних ефектів. Противники тортур переконані, що на записах було щось, що ЦРУ прагнуло приховати від громадськості.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG