Спеціальні потреби

Актуально

Експерти поставили під сумнів надійність системи “Рада”

Технічний збій чи свідома провокація? Коментуючи провал голосування за прем’єра Тимошенко, експерти не виключають ні одного, ні другого. У будь-якому разі сьогоднішні події у парламенті поставили під сумнів надійність електронної системи “Рада”, – каже політичний експерт Олександр Палій:

“Ситуація виглядає доволі підозрілою. Підозрілою через те, що було зафіксовано багато голосів, поданих за кнадидатуру Тимошенко, але люди постійно були різні. Тобто люди, які не голосували під час першого голосування і під час другого, були різні. Тобто це не якась послідовна позиція, а позиція, яка змінювалася від одного голосування до іншого. І тут виникають великі питання, тим більше, що пізніше всі ці люди заперечили той факт, що вони не голосували за Тимошенко, і підтвердили, що вони готові за неї проголосувати у будь-якому режимі.

Виникає запитання, чи не було тут якоїсь підробки чи фальсифікації. Але відповідь мають давати спеціалісти. Система “Рада” досить складна і її необхідно проконтролювати, перш ніж робити остаточні висновки. На моє переконання, виходом було б голосування в звичному режимі, бюлетенями, як голосувала Верховна Рада здавна, тобто без всіх цих технічних проблем. І це б достатньо чітко показало, чи є у коаліції 226 голосів, чи немає”.

Предмет гордості українського парламенту – електронна система “Рада” підвела, – констатує інший експерт, керівник Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. Проте за його словами, немає лиха без добра. Як прогнозує політолог, у цій ситуації парламент може прийняти рішення про перехід до старого доброго способу персонального голосування без втручання машин. Причому не тільки щодо кандидатури Тимошенко, але й щодо будь-яких принципових питань:

“Я думаю, Верховна Рада ухвалить рішення про іншу процедуру голосування. Я не виключаю, що ми намагалися дати під час консультацій ідею “вестмінстерського голосування”, коли кожен депутат підводиться і проголошує свою позицію, “за”, “проти” чи “утримався”. Це процедура, звичайно, на півгодини, але вона принаймні чітко скаже хто “за” чи “проти” і без втручання комп’ютера.

Виглядає, що систему, якою гордився український парламент, перший раз піддають сумніву щодо справності. Аде немає негативу в тому, якщо парламент перейде до іншого способу голосування – персоналізованого, якщо кожен депутат буде пояснювати свою позицію вставанням, чи в інший спосіб. Є багато процедур у різних парламентах, а електронне голосування з принципових питань не завжди поширене. Навпаки, це винятки”.

Експерти висловлюють також впевненість у тому, що президент виконає свою обіцянку і вдруге подасть кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра. Голосування буде персональним, і країна вже на цьому тижні отримає нового очільника Кабміну, – прогнозують політологи.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG