Спеціальні потреби

Актуально

Експерти поставили під сумнів надійність системи “Рада”

Технічний збій чи свідома провокація? Коментуючи провал голосування за прем’єра Тимошенко, експерти не виключають ні одного, ні другого. У будь-якому разі сьогоднішні події у парламенті поставили під сумнів надійність електронної системи “Рада”, – каже політичний експерт Олександр Палій:

“Ситуація виглядає доволі підозрілою. Підозрілою через те, що було зафіксовано багато голосів, поданих за кнадидатуру Тимошенко, але люди постійно були різні. Тобто люди, які не голосували під час першого голосування і під час другого, були різні. Тобто це не якась послідовна позиція, а позиція, яка змінювалася від одного голосування до іншого. І тут виникають великі питання, тим більше, що пізніше всі ці люди заперечили той факт, що вони не голосували за Тимошенко, і підтвердили, що вони готові за неї проголосувати у будь-якому режимі.

Виникає запитання, чи не було тут якоїсь підробки чи фальсифікації. Але відповідь мають давати спеціалісти. Система “Рада” досить складна і її необхідно проконтролювати, перш ніж робити остаточні висновки. На моє переконання, виходом було б голосування в звичному режимі, бюлетенями, як голосувала Верховна Рада здавна, тобто без всіх цих технічних проблем. І це б достатньо чітко показало, чи є у коаліції 226 голосів, чи немає”.

Предмет гордості українського парламенту – електронна система “Рада” підвела, – констатує інший експерт, керівник Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. Проте за його словами, немає лиха без добра. Як прогнозує політолог, у цій ситуації парламент може прийняти рішення про перехід до старого доброго способу персонального голосування без втручання машин. Причому не тільки щодо кандидатури Тимошенко, але й щодо будь-яких принципових питань:

“Я думаю, Верховна Рада ухвалить рішення про іншу процедуру голосування. Я не виключаю, що ми намагалися дати під час консультацій ідею “вестмінстерського голосування”, коли кожен депутат підводиться і проголошує свою позицію, “за”, “проти” чи “утримався”. Це процедура, звичайно, на півгодини, але вона принаймні чітко скаже хто “за” чи “проти” і без втручання комп’ютера.

Виглядає, що систему, якою гордився український парламент, перший раз піддають сумніву щодо справності. Аде немає негативу в тому, якщо парламент перейде до іншого способу голосування – персоналізованого, якщо кожен депутат буде пояснювати свою позицію вставанням, чи в інший спосіб. Є багато процедур у різних парламентах, а електронне голосування з принципових питань не завжди поширене. Навпаки, це винятки”.

Експерти висловлюють також впевненість у тому, що президент виконає свою обіцянку і вдруге подасть кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра. Голосування буде персональним, і країна вже на цьому тижні отримає нового очільника Кабміну, – прогнозують політологи.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG