Спеціальні потреби

Актуально

Американські експерти про перспективи інвестицій в Україну

У Вашингтоні бізнес-еліта Сполучених Штатів обговорювала перспективи економічної співпраці та інвестування в Україну. Українські політичні бурі останніх років з одного боку насторожують бізнесменів, а з іншого – вони розуміють перспективи цього ринку, що розвивається. Бізнес-форум був організований Міністерством торгівлі США та Вашингтонською міжнародною торговельною асоціацією.

Учасники форуму одразу домовилися не торкатися політики і говорити виключно про бізнес. Складається враження, що політична нестабільність в Україні, якось непомітно, але вже стала звичним явищем для американців і сприймається ними як невід’ємна частина образу України. Ричард Стеффенс, який працює торговим аташе Сполучених Штатів в Україні сказав що більше не даватиме політичних прогнозів:

“Я більше не збираюся говорити про українську політику. Останні кілька місяців, базуючись на інформації, яка в мене була, я впевнено робив передбачення щодо розвитку політичної ситуації в Україні, і кожне моє передбачення виявлялося хибним вже через добу”.

Загалом форум називався бізнес-можливості в Росії та Україні. І хоча росіян там було більше, аргументи української сторони виглядали переконливішими. Ричард Стеффенс каже, що до нього звертаються дуже багато американських компаній перед тим як розпочати діяльність в Україні:

“Я багато часу провів у Нью-Йорку, спілкувався з великими корпораціями. Багато з них кажуть: так, ми були би готові вкласти значні суми грошей в Україну, а лише після того, як там наступить політична стабільність, верховенство права і зникне корупція – іншими словами – ми будемо готові прийти в Україну, коли вона стане схожою на Швейцарію”.

Стеффенс додав, що Україні ще потрібно багато часу, поки вона стане схожою на Швейцарію. Але цей час безумовно настане і тоді вже буде запізно приходити в Україну, бо там вже давно працюватимуть конкуренти. Стеффенс виділив багато переваг, які Україна має сьогодні. Перше, за оцінками експертів, Україна має потенціал бути четвертим чи п’ятим за величиною ринком збуту у світі, випереджаючи навіть Китай. Друге, Україна проводитиме Євро 2012 і планує залучити більше 20 мільярдів доларів на поліпшення інфраструктури. І третє, Україна підписала свій перший контракт на пошук нафти на шельфі Чорного моря. Якщо прогнози фахівців справдяться – то Україна невдовзі виглядатиме як деякі інші країни-експортери чорного золота.

Стеффенса підтримав Морґан Вільямс, який очолює Бізнес-раду США – Україна, допомагаючи американським компаніям виходити на український ринок. Він каже, що Україна так непогано розвивається завдяки працьовитим людям, а не політикам:

“Україна – це звичайно місце де треба бути. Ринок там розвивається шалено, з’являється багато можливостей. І знову ж таки, економічний ріст, створення нових робочих місць, нових компаній, це не заслуга політиків. Це заслуга українських підприємців і звичайних громадян, які поступово формують сильний середній клас”.

Морґан Вільямс не втомлювався говорити, що Росія – є молодшим північним братом України. І наводив аргументи, які вигідно вирізняли Україну від Росії. Насамкінець, і Вільямс, і Стеффенс закликали бізнесменів не гаяти часу, приїжджати в Україну, але не всіх, лише тих у кого міцні нерви і хто готовий ризикнути.

Всі новини дня

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео

США відправляють до України броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Броньовані авто, медичний транспорт, тимчасові мости: корабель із важливим американським військовим обладнанням відправили в Україну із Бельгії через Німеччину.

У Пентагоні заявили про зібрання другого засідання контактної групи з оборони України. Відео

У понеділок, за ініціативи очільника Пентагону Остіна, представники понад 40-ка країн світу візьмуть участь у другому засіданні контактної групи з оборони України. Тим часом, Міноборони США показало, як американські військові завантажують гаубиці M777 - для доставки в Україну.

Ентоні Блінкен обговорив питання продовольчої безпеки із українськими дипломатами. Відео

Державний секретар Ентоні Блінкен напередодні відвідав Український Інститут Америки у Нью-Йорку, аби продемонструвати солідарність з народом Україною.

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео

Чи достатньо робить безпосередньо Європейський Союз для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:37 0:00

9,5 мільярдів доларів нової допомоги від «Групи Семи» - аналіз підтримки України з боку ЄС та що відбувається із санкціями проти Росії?

Благодійне турне Злати Огневіч у США - співачка жертвує на потреби України. Відео

Українські артисти продовжують допомогати протистояти російській війні зі свого, культурного фронту.

Більше

XS
SM
MD
LG