Спеціальні потреби

Мешканці центрально-західних штатів потерпають від ожеледі


Могутній зимовий шторм покрив центральні штати Америки льодом, місцями його товщина сягала трьох з половиною сантиметрів. А в деяких місцевостях він практично зупинив звичний ритм життя. Внаслідок шторму загинуло щонайменше 27 людей. У критичному стані опинилися такі штати як Канзас, Оклагома та Міссурі. Близько мільйона осель залишилися без електроенергії. І в такому стані можуть бути ще не відомо скільки. Однак, найгірше може виявитися попереду.

Комунальна служба працює цілодобово у кожному місті, у розпачі намагаючись відновити роботу лінії електропередач, які просто не витримують під вагою льоду. Сотні тисяч мешканців Оклагома-Сіті все ще залишаються у темряві. Вони також не мають опалення. А в деяких місцях довелось зіштовхнутися із ще однією проблемою – відсутність електроенергії означає відсутність води. Без води залишилися окремі громади і цілі міста, як от Маямі, Спері, частина Талси.

Школи закриті усюди, на дорогах смертельна ожеледь. У містечках, як от Джеферсон-Сіті у штаті Міссурі, не достатньо людських ресурсів, аби очищати дороги від уламків. У місті Литлтон, штат Колорадо, через ожеледь з рейсів зійшов потяг, та десять автомобілів з’їхали з дороги. У міжнародному аеропорту Чикаго, окрім великих запізнень, багато рейсів було скасовано, майже 500 літаків не рушили з місця. У місті Де-Мойн, штат Айова, аеропорт був зачинений на кілька годин.

В Оклагома-Сіті Філу Реду та Ґейл Гобсон довелося рубати звалені дерева, аби забрати свою машину з дороги. Вони їхали до своєї 83-річної тітки, яка від початку шторму залишилася сама у будинку без опалення і електроенергії.

За даними метеорологів такий стан триватиме від семи до десяти днів. Саме стільки багатьом американцям доведеться чекати, аби знову увімкнути світло та опалення у своїх оселях.

XS
SM
MD
LG