Спеціальні потреби

Чого очікують від ‘другого пришестя’ Тимошенко у владу?


Щодо нового прем’єрства Тимошенко частина експертів налаштована оптимістично. Успішність новосформованого уряду прогнозує політолог Олександр Палій:

“Від уряду Тимошенко слід очікувати насамперед ефективних кроків, які можуть дати результат і негайно продемонструвати суспільству, що воно зробило правильний вибір. Що 226 чи 228 голосів – це далеко не межа для цієї демократичної коаліції. Крім того, я очікую, що таких публічних скандалів, які були 2005-го року в першому уряді Тимошенко, не буде. Можна сказати, що цей уряд буде більш дієздатним, ніж уряд Тимошенко зразка 2005-го року. Виходячи з того, що БЮТ сформував половину уряду, це саме соціально-економічний блок, який відповідає за економічний розвиток, і тут жодних стримувань для Тимошенко вже не буде. Я думаю, що дієвість цього уряду буде трошки кращою, аніж у 2005-му році”.

Водночас інша частина експертів звертає увагу на можливий “конфлікт інтересів” між прем’єрськими та президентськими амбіціями Юлії Тимошенко, – зазначає директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран:

“Перед Юлією Тимошенко є зараз виклик, а саме те, що, з одного боку, щоб бути ефективним прем’єром, Юлії Тимошенко треба проводити масштабні, можливо, непопулярні реформи. Насамперед у скороченні державного апарату, у створенні реальних передумов для залучення інвестицій в українську економіку.

Великі потужні заходи потрібні у боротьбі з корупцією, оскільки це зараз найбільша проблема України. Це всі речі, які будуть непопулярними. Але це треба робити, якщо уряд Тимошенко хоче і прагне бути ефективним.

З іншого боку, скоро президентські вибори, і щоб бути можливим кандидатом у президенти, Юлії Тимошенко потрібно проводити широкомасштабні популярні реформи. Запроваджувати нові соціальні витратні програми, не сперечатися з номенклатурою і не сперечатися з силовими структурами. І це є найбільшим викликом для уряду, і як Юлія Володимирівна з ним впорається – велике питання”.

Ще більша розмаїтість очікувань – серед пересічних громадян. Ось чого вони очікують від прем’єрства Тимошенко:

- Чекаю, щоб вона виконала те, що обіцяла.

- Я взагалі дуже сподіваюся, що цій жінці вдасться щось зробити. Але дуже боюся, що її будуть бойкотувати, не будуть давати працювати, як це було в перший раз.

- Думаю, вона проведе позитивні реформи. Може, декого посадить.

- Взагалі я політикою не дуже цікавлюся, набридло – прем’єр, не прем’єр, буде – не буде… загалом, мабуть, краще Тимошенко, ніж Янукович. Бо це є обличчя країни, і обличчя непогане, скажімо так.

- Від прем’єрства Юлії Тимошенко я не чекаю нічого доброго. І коли наведуть порядок у Верховній Раді, я не знаю. Народ втомився чекати кращого. Через те ми вже нічого не чекаємо.

XS
SM
MD
LG