Спеціальні потреби

Актуально

Чого очікують від ‘другого пришестя’ Тимошенко у владу?

Щодо нового прем’єрства Тимошенко частина експертів налаштована оптимістично. Успішність новосформованого уряду прогнозує політолог Олександр Палій:

“Від уряду Тимошенко слід очікувати насамперед ефективних кроків, які можуть дати результат і негайно продемонструвати суспільству, що воно зробило правильний вибір. Що 226 чи 228 голосів – це далеко не межа для цієї демократичної коаліції. Крім того, я очікую, що таких публічних скандалів, які були 2005-го року в першому уряді Тимошенко, не буде. Можна сказати, що цей уряд буде більш дієздатним, ніж уряд Тимошенко зразка 2005-го року. Виходячи з того, що БЮТ сформував половину уряду, це саме соціально-економічний блок, який відповідає за економічний розвиток, і тут жодних стримувань для Тимошенко вже не буде. Я думаю, що дієвість цього уряду буде трошки кращою, аніж у 2005-му році”.

Водночас інша частина експертів звертає увагу на можливий “конфлікт інтересів” між прем’єрськими та президентськими амбіціями Юлії Тимошенко, – зазначає директор Міжнародного інституту демократії Сергій Таран:

“Перед Юлією Тимошенко є зараз виклик, а саме те, що, з одного боку, щоб бути ефективним прем’єром, Юлії Тимошенко треба проводити масштабні, можливо, непопулярні реформи. Насамперед у скороченні державного апарату, у створенні реальних передумов для залучення інвестицій в українську економіку.

Великі потужні заходи потрібні у боротьбі з корупцією, оскільки це зараз найбільша проблема України. Це всі речі, які будуть непопулярними. Але це треба робити, якщо уряд Тимошенко хоче і прагне бути ефективним.

З іншого боку, скоро президентські вибори, і щоб бути можливим кандидатом у президенти, Юлії Тимошенко потрібно проводити широкомасштабні популярні реформи. Запроваджувати нові соціальні витратні програми, не сперечатися з номенклатурою і не сперечатися з силовими структурами. І це є найбільшим викликом для уряду, і як Юлія Володимирівна з ним впорається – велике питання”.

Ще більша розмаїтість очікувань – серед пересічних громадян. Ось чого вони очікують від прем’єрства Тимошенко:

- Чекаю, щоб вона виконала те, що обіцяла.

- Я взагалі дуже сподіваюся, що цій жінці вдасться щось зробити. Але дуже боюся, що її будуть бойкотувати, не будуть давати працювати, як це було в перший раз.

- Думаю, вона проведе позитивні реформи. Може, декого посадить.

- Взагалі я політикою не дуже цікавлюся, набридло – прем’єр, не прем’єр, буде – не буде… загалом, мабуть, краще Тимошенко, ніж Янукович. Бо це є обличчя країни, і обличчя непогане, скажімо так.

- Від прем’єрства Юлії Тимошенко я не чекаю нічого доброго. І коли наведуть порядок у Верховній Раді, я не знаю. Народ втомився чекати кращого. Через те ми вже нічого не чекаємо.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG