Спеціальні потреби

У США ялинки не лише святкова традиція, але й бізнес  (ВІДЕО)


У Сполучених Штатах незабаром святкуватимуть католицьке Різдво. І велика складова цього свята – різдвяна ялинка. Однак у США різдвяні ялинки не лише святкова традиція, а ще і солідний бізнес. Щороку американці купують близько 30 мільйонів живих дерев. Їх вирощують на спеціальних фермах, які розташовані в кожному штаті – навіть на Алясці та Гаваях. Чимало їх і у Вірджинії. Одна з таких ферм належить Біллу та Джоан Бартлет.

Джоанн, як і її чоловік, виросла в місті – в самому центрі Вашингтона. Але обоє завжди мріяли стати фермерами. У 1972-му році вони купили землю біля містечка Калпеппер, штат Вірджинія, майже за дві години їзди від столиці США.

“Вирішили, що було б непогано посадити кілька ялинок для друзів та родини. Пройшло зовсім мало часу, як в нас ялинок стало набагато більше, ніж друзів та родичів”, – каже власниця ферми Джоан Бартлет.

Подружжя Бартлетів разом з їхніми трьома синами почали вирощувати ялинки та возити їх на ринок в штат Мерiленд. А в 1994-му році вони запровадили так званий бізнес “обирай та зрiзай”. Клієнти самі обирають собі ялинку та спилюють її. Зараз Бартлети мають близько шести тисяч дерев. Вони – середня за розміром ферма, в оточенні конкурентів. Втім, Джоан каже, що конкуренція в них дружня, а от прибутки – так собі. Особливо впала торгівля в цьому році:

“Напевно через економіку. Люди навіть втрачають свої будинки. Ялинки – те, без чого можна обійтися”.

Найжвавіша торгівля ялинками відбувається у перші вихідні грудня. Втім, зрізати собі ялинку, що коштує від 30 до 38 доларів, клієнти можуть в будь-який час дня. Хтось з подружжя завжди вдома на телефоні. Іноді буває – погода чудова, ялинки одна краща другої, а клієнтів немає. Аби не гаяти часу Джоан майструє різдвяні вінки. Говорить по телефону. Терпляче чекає. Ось повернувся її чоловік Біл, який допомагав у шпиталі. І саме вчасно, бо нарешті з’явилися перші покупці.

Молода родина приїхала із сусіднього містечка. Кажуть, що ялинки вони завжди купують, а от зрiзати самим ще не доводилося:

До ялинок добираються на комфортабельній машині для їзди по полю для гольфу. Дивитися за найменшими – складова частина роботи ялинкового фермера:

“Знаєте, ми тут стільки чудових людей зустрічаємо. Грошей майже не заробляємо, але маємо чимало друзів”.

Звичайно, Джоан та Біл не впоралися б зі своїм господарством, якби не допомога дітей та онуків. Слідом за першими клієнтами до старих навідується онук Джон зі своєю дівчиною. Він каже, що приїздить допомагати на фермі як тільки в нього з’являється вільний вихідний.

Вони приїжджають допомогти три-чотири рази на рік. Але сьогодні вони теж обрали ялинку. Адже Різдво вже зовсім близько.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG