Спеціальні потреби

Актуально

Шенгенська зона розширила свої кордони

Європейський Союз усунув прикордонний паспортний контроль для громадян дев’яти своїх найновіших членів. Це означає, що віднині Польщу, Угорщину, Республіку Чехію, Словаччину, Словенію, Естонію, Латвію, Литву та Мальту приєднано до так званої Шенгенської зони вільного подорожування.

Східно-німецьке місто Зіттау межує з Чехією та Польщею. Чорнобілий шлагбаум на перепускному пункті тут символічно підняли Канцлер Німеччини Ангела Меркель, Прем’єр-міністр Польщі Дональд Таск та Президент Європейської Комісії Хосе Мануель Баррозу.

На урочистій церемонії Бароссо взяв у руки вже нікому не потрібний прикордонний знак та назвав його археологічною реліквією.

Ще за декілька годин перед цією церемонією, посадовці Польщі та Німеччини зібралися на перепускному пункті у Франкфурті на Одері. Тут символічним перерізанням червоної стрічки був знятий паспортний контроль для подорожуючих.
“Віва Європа!” – проголосив Прем’єр-міністр Португалії Хосе Сократеc. Громадяни його країни віднині без перевірки паспортів зможуть долати відстань у чотири тисячі кілометрів, аж до самої Естонії.

Утім усунення перешкоди змусило Європейський Союз посилити контроль східних кордонів, щоб запобігти проникненню на його територію кримінальних елементів та нелегальних іммігрантів.

Як відомо, передова у боротьбі ЄС з нелегалами точиться на південних берегах, до яких вирушають у морем тисячі жителів бідних африканських країн, ризикуючи життям. Ідеться про береги Іспанії, Італії, Мальти та Греції. Також чисельні мігранти з Близького Сходу і Азії, у пошуках роботи, просочуються в ЄС з Туреччини і Балканського півострова.

Тому приєднатися до Шенгенської угоди Польща, Угорщина, Республіка Чехія, Словаччина, Словенія, Естонія, Латвія, Литва та Мальта, які набули членство у Європейському Союзі ще 2004-го року, можуть не відразу, а лише після того як доведуть до рівня європейських норм спроможності своєї поліції та берегової охорони.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG