Спеціальні потреби

Актуально

Проблема 'дідівщини' у збройних силах Росії

Останнім часом Росія швидкими темпами відроджує свою військову потугу – розгортає нові ракети, будує підводні атомні човни, відновлює стратегічні польоти. Однак водночас Кремль намагається подолати проблему дідівщини в армії.

Двічі на рік молоді чоловіки призовного віку реєструються і проходять медогляд для служби у збройних силах Росії.

В теорії, на призовників повинна чекати служба в сильній армії, яка складається з відданих і дисциплінованих солдатів, готових будь-якої миті захистити батьківщину. Але насправді масові побої і знущання над новобранцями залишаються серйозною проблемою в російській армії. Про що добре знають високі командири, включно з заступником начальника генштабу збройних сил Росії генерал-полковником Василем Смирновим.

«Наша оцінка фактів дідівщини у збройних силах є дуже критичною. Я вважаю, що поступове скорочення періоду військової служби дозволить нам викорінити цей ганебний феномен», -- зазначив Смирнов.

Дідівщина не є таємницею для молодих чоловіків у призовному центрі в московському вiйськовому окрузi Подольськ. І якщо одні сподіваються отримати медичну відстрочку, то інші щоби уникнути військової служби, дають хабарі. Антон Латинін належить до тих, що, не зважаючи на все, готові служити.

«Якби не було дідівщини, якби умови були нормальні, я би виконав свій обов’язок. Я не хочу витрачати час. Я би волів збудувати кар’єру, але доведеться відкласти це на певний час».

Валентина Мельникова очолює організацію під назвою «Комітет солдатських матерів». Вона регулярно проводить зустрічі з юнаками призовного віку та їх батьками, роз’яснюючи права та обставини, за яких можна уникнути військової служби. За її словами, в сучасній російській армії, як було в колишній радянській, до новачків погане ставлення.

«Просто ставлення до призовників таке “ну когось вбили, когось покалічили. Мине кілька місяців і пришлють нових призовників”. Немає розуміння, що люди -- особистості, що вони є цінністю, тому що вони люди».

Нещодавно біля Міністерства оборони пройшов масовий мітинг, учасники якого висловлювали обурення тим, що люди відкуповуються від служби в армії перед страхом дідівщини. Демонстранти пропонують – легалізувати платню за уникнення служби, щоби ці гроші потрапляли у державну казну, а не осідали в кишенях хабарників. Ярослав Вольпін є призовного віку.

«Ми вважаємо, що додаткове фінансування у вигляді військового податку може піти на покращення умов в армії, що заохотило б молодих людей до служби».

Росія вже скоротила термін обов’язкової військової служби з двох років до 18-ти місяців, і обіцяє ще зменшити до одного року.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG