Спеціальні потреби

Актуально

Сенатор Луґар мав зустріч з Вiктором Ющенком

В Україні перебуває делегація на чолі із головою сенатського комітету з мiжнародних справ США Ричардом Луґаром. Він зустрівся із українським президентом та іншими урядовцями. За візитом слідкував наш кореспондент Руслан Дейниченко. З ним розмовляв Iгор Гулявий.

IГ: Президент Ющенко під час зустрічі із паном Луґаром заявив про очікування візиту в Україну президента Сполучених Штатів у квітні. Коли саме він може відбутися?

РД: Узгоджених термiнiв вiзиту президента США ДжорджаБуша в Україну немає. Принаймні у Посольствi США у Києві не знають i не підтверджують, що такий візит може вiдбутися саме у квiтнi [про що Вiктор Ющенкo головрив сьогоднi]. Втiм у Посольствi кажуть, що Джордж Буш хоче вiдвiдати Україну i слова Вiктора Ющенка скоріше за все слiд сприймати як запрошення президента США вiдвiдати Київ. Тобто про ймовірні термiни вiзиту Джорджа Буша поки що говорити рано. Я нагадаю також, що візит американського президента вже декілька разiв переносився i головно через складну політичну ситуацію в Українi. Одного разу вiн переносився через те, що не була сформована урядова коаліція у Верховнiй Радi i, відповідно, тривалий час не було уряду. I оглядачi кажуть, що США трактують вiзити своїх президентiв до якихось країн як знакові – або вони хочуть ними заохотити уряди інших країн, або навпаки, якимось чином скорегувати полiтику тiєї країни, до якої їде американський президент або налагодити стосунки. Новодять приклад Грузії. Після Революції троянд візит Буша був сприйнятий дуже позитивно i так само нагадують український досвід, коли президента Кучму не тільки американський президент, але i лiдери інших країн довгий час ігнорували. Втiм шанси того, що візит президента Буша в Україну вiдбудеться ще до закінчення термiну його повноважень зберiгаються.

IГ: Ющенко і Луґар обговорили питання співпраці в енергетичній сфері. Про які саме проекти йдеться?

РД: Тут декiлька можливих напрямкiв спiвпрацi, зокрема це нафтопровiд Одеса-Броди щодо його добудови. Американськi компанiї, якi видобувають сировину на Каспiї можуть сприяти наповненню саме цiєї труби. Я нагадаю, що саме це одна з головних проблем, чому цей нафтопровiд не працює в європейському напрямку. Також багато американських компанiй почали працювати на українському ринку у сферi ядерної енергетики, зокрема постачають паливо на українськi атомнi станцiї, а також американська компанiя Holtec розпочинає будiвництво сховища для вiдпрацьованого ядерного палива. Ще одна компанiя розпочинає видобування нафти i газу на шельфi чорноморського узбережжя. Саме цi теми i могли бути темами переговорiв мiж українським президентом i сенатором Луґаром i зустрiчi американського сенатора ще триватимуть завтра, зокрема з українськими урядовцями – тому ми i надалi слiдкуватимемо за цим вiзитом.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG