Спеціальні потреби

Актуально

Українцi безплатно їздитимуть в Європу

Українці безплатно їздитимуть в Європу, проте їм доведеться опікуватись “нелегалами”. Верховна Рада ратифікувала угоди між Україною і Європейським Союзом про спрощення візового режиму та про реадмісію.

Журналісти, студенти, діячі мистецтв відтепер безплатно отримуватимуть багаторазові візи в країни ЄС. Сьогодні Верховна Рада ратифікувала угоду про спрощення візового режиму між Україною і Євросоюзом. “За” дружно проголосували 413 депутатів із 447, зареєстрованих у сесійній залі. Після набуття угодою чинності безплатними візами користуватимуться 12 категорій українських громадян – крім учнівської молоді та працівників творчих професій, це також спортсмени, науковці, професійні перевізники та близькі родичі тих українців, які мають дозвіл на проживання в країнах Європейського Союзу. Безплатні візи матимуть, крім того, особи, що подорожують з гуманітарною метою або для невідкладного лікування.

Разом з угодою про спрощене оформлення віз, Верховна Рада ратифікувала угоду про реадмісію. Охочих підтримати цю угоду виявилось значно менше – 226 народних депутатів. Зокрема, не голосували у повному складі фракції КПУ та Блоку Литвина, а Партія регіонів дала тільки 2 голоси “за”.

Угода про реадмісію передбачає повернення додому тих осіб, які порушують умови в`їзду чи перебування в одній із країн – членів ЄС. Зокрема, Україна зобов`язується приймати без зайвих формальностей власних громадян – порушників та громадян третіх держав, за умови пред`явлення відповідних доказів.

Фракції Верховної Ради, які відмовились підтримати угоду про реадмісію, аргументували свою позицію небажанням перетворювати Україну на, як було сказано під час обговорення, “анклав для нелегалів”. Водночас прихильники угоди наголосили на тому, що її ратифікація була однією з умов надання Україні спрощеного візового режиму.

Сьогоднішнє рішення парламенту завершує процедуру ратифікації Угоди між Україною та ЄС про спрощений режим видачі віз та про реадмісію. Європейський Союз, зі свого боку, ратифікував ці угоди в листопаді минулого року.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG