Спеціальні потреби

Хто веде перед у виборчій кампанії у США?Повних обертів набирають у США президентські перегони. Як партійно-закриті наради або кокуси в Айові, так і попередні вибори – праймеріз - в Нью-Гемпширі відзначилися рекордною активністю виборів. При чому зростання явки відбулося серед всіх статево-вікових категорій електорату.

Попередні вибори у штаті Нью-Гемпшир стали святом Гіларі Клінтон. Вона місяцями тримала провідну позицію серед демократів, маючи підтримку як партійної верхівки, так і електорату по всій країні. Але раптом у Айові вона посіла лише третє місце. Попередні опитування і в штаті Нью-Гемпшир віддавали значну перевагу Бараку Обамі. Коли ж стали відомі результати, в перемогу Гіларі спочатку не могли повірити навіть працівники її штабу.

Що стало запорукою успіху Гiларi Клінтон в Нью-Гемпширi – з впевненістю сказати важко. Але важко і не помітити, що протягом п’яти днів - між кокусом в Айові та праймеріз в Нью-Гемпширі - зазвичай дуже стримана Гіларі продемонструвала цілу палітру емоцій. Під час дебатів на каналі ABC вона розлютилася на одного iз своїх суперників у демократичному таборi Джона Едвардса, який заявив, що Гіларі – це сила, яка протистоїть змінам. «Я працювала 35 років на зміни», - вiдповiла Едвардсу пані Клінтон.

А згодом вона проявила вразливість, коли модератор припустив, що Гіларі може не подобатися виборцям як особистість. «Це зачіпає мої почуття», - сказала вона.

І найбільш вражаючий випадок стався в їдальні в штаті Нью-Гемпшир. Під час відповіді на запитання очі Гіларі наповнилися сльозами. «Як вам вдається залишатися спокійною та сконцентрованою?» - запитали у Гiларi, на що вона відповіла: «Я бачу стільки шансів для нашої країни. Я не хочу, щоб ми скотилися вниз».

Основний конкурент Гіларі - переможець Айови, сенатор з Іллінойсу Барак Обама - прийшов до фінішу в Нью-Гемпширі другим. «Ми завжди знали, що наше сходження бути важким» -- заявив він.

Якщо перегони серед демократів звужуються до двох основних претендентів, то республіканці поки що беруть участь у масовому забігу. Принаймні чотири його учасники зберігають солідні шанси на перемогу. Серед них – 71-річний сенатор і ветеран В’єтнамської війни Джон МакКейн, який переміг в Нью-Гемпширі. Колишній губернатор штату Масачусетс Мітт Ромні прийшов в цьому штаті другим, повторивши свій результат в Айові.

Переможець в Айові Майк Гакабі в Нью-Гемпширі дістав лише третє місце. Ще один претендент – колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані. Він поки що демонструє слабкі показники, але все ще користується популярністю електорату загалом по країні та обіцяє почати відігравати втрачені позиції з кінця січня. Джуліані робить ставку на попередні вибори у штаті Флорида, звідки, за розрахунками його політ-технологів, має початися його переможна хода країною.

Традиційно результати попередніх виборів в цих двох штатах – Айова та Нью-Гемпшир - мають велику вагу у визначенні єдиних кандидатів від партій на посаду президента США. Обидва штати мають невелику кількість населення, яке далеко не віддзеркалює настрої електорату США загалом. Але той факт, що кокуси в Айові та попередні вибори в Нью-Гемпширі відбуваються набагато раніше, ніж в інших штатах, їхні результати привертають значну увагу мас-медіа та виборців.

Втім, цього року ситуація змінилася. Чимало штатів посунули дати своїх попередніх виборів на початок року. 5-го лютого, у так званий супер-вівторок, праймеріз відбудуться в понад двох десятках штатiв, включно із такими великими, як Каліфорнія та Нью-Йорк. Отже тільки тоді стане можливим говорити про те, хто ж насправді має шанси стати наступним президентом Сполучених Штатів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG