Спеціальні потреби

Лора Буш коментує ситуацію в АфганiстанiДнями перша леді США Лора Буш зустрілася з кореспондентами Голосу Америки, аби розповісти про своє бачення розвитку ситуації в Афганістані загалом та як про те, як реалізуються права жінок у цій країні зокрема. Напередодні цього інтерв’ю пані Буш спілкувалася у Вашингтоні з афганськими й американськими жінками. Перша Леді вважає, що суспільство Афганістану зробило великий поступ за п’ять років відколи талібів було усунено від влади.

В інтерв’ю афганській службі Голосу Америки Лора Буш заявила, що чоловіки і жінки в Афганістані будують стабільне, демократичне суспільство, і що вона відчуває велику симпатію до цієї країни і її народу. Пояснює вона це тим, що у 1957 році, коли її було лише одинадцять років і вона вчилася в шостому класі в Мідленді, штату Техас, вона написала роботу на тему Афганістану. Сьогодні пані Буш каже, що вона тоді навіть не могла подумати, що в дорослому віці зможе відвідати Афганістан, як це вона зробила в 2005 році, коли виступила з промовою за права афганських жінок, зокрема їх право на освіту. Тоді вона також не знала як сильно обмежить фундаменталістський ісламістський режим Талібану права жінок у цій країні.

Після приходу до влади нового уряду, каже Лора Буш, в Афганістані багато що змінилося. Вона зокрема вiдмiтила, скiльки людей, особливо жінок, взяли участь у виборах, та що в країнi вже новий уряд, нова Конституція.

Пані Буш вказала на те, що за нового уряду смертність серед немовлят зменшилась на 25%. П’ять мільйонів дітей – 40% з них дівчата -- ходять до школи. І поступ є, незважаючи на ризики, які загрожують багатьом. «Я розумію страх, що його відчувають жінки і чоловіки в Афганістані, зокрема жінки, коли йдеться про освіту. Їм у цьому відмовляла влада Талібану», -- каже вона.

Минулого четверга Лора Буш виступила з промовою на зборах Американо-афганської жіночої ради, до якої належать також жінки з Афганістану, що беруть участь у бізнесі та відбудові країни. Саме про них вона сказала, що в їхньому житті настали зміни, зміни на краще.

Пані Буш згадала також про Пакистан, про повернення туди колишнього прем’єр-міністра Беназір Бгутто і про її вбивство. «Я стою пліч-о-пліч з усіма, хто прагне демократії, я оплакую смерть Беназір Бгутто, і висловлюю співчуття народові Пакистану», - сказала перша ледi.

Афганістан і Пакистан повинні разом домагатися демократії, - вважає Лора Буш. У них такий довгий спільний, що стосунки між ними мусять бути міцими, - зазначила вона.

Пані Буш заявила, що Афганістан і далі повинен спиратися на військову допомогу міжнародних сил безпеки, але разом з тим, повинен розбудовувати свої збройні сили. Вона вважає, що афганський народ повинен поступово сам відмовитися від вирощування маку і торгівлі опієм.

«На мою думку, народ Афганістану має багато спільного, щоб працювати разом, щоб подолати розбіжності, встати і сказати: ми вже не хочемо тероризму».

Лора Буш висловила сподівання, що вона ще повернеться до Афганістану вже як приватна особа і далі працюватиме для поліпшення життя жінок і дітей цієї країни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG