Спеціальні потреби

В Українi знову виявлено пташиний грип


В Україні підтверджено випадок захворення на пташиний грип. Українська влада вживає заходів для локалізації вірусу.

Випадок захворювання на пташиний грип виявили у Криму. Там у приватному господарстві в Красногвардійському районі, де утримують майже 25 тисяч курей, почалася епідемія. За двi доби раптово померли 153 птахи. Ветеринари провели обстеження і дійшли висновку – причина смерті худоби – потенційно небезпечний для людини штам вірусу – Н5N1. Про це повідомило Міністерство із надзивичайних ситуацій країни.

Падіж худоби триває - станом на сьогоднішній ранок загинули іще майже півсотні курей-несучок. Ветеринарні служби намагаються не допустити поширення хвороби. Вони почали утилізацію загиблої птиці. МНС повідомляє, що нині проводиться санітарна обробка приміщень господарства. Медики проводять моніторинг стану здоров`я людей і тварин. В зоні виявлення хвороби тимчасово омежено рух транспорту, з населенням проводять роз`яснювальну роботу. Розпочали подвірні обходи усіх працівників підприємства та мешканців навколишніх сіл, яким розповідають про небезпеки поширення та ризику виникнення захворювання на пташиний грип.

Вже сьогодні зранку на міністерській нараді вирішили заборонити вивіз із ураженої території господарства птиці та продукції птахівництва, введені карантинні обмеження. У Криму створили резерв сил та засобів для оперативного реагування на випадок якщо вірус пошириться і на інші господарства.

Міністерство охорони здоров`я вже розiслало попередження керівникам інших птахогосподарств країни. Їм радять підсилити контроль на власних виробнитвах - забезпечити працівників засобами індивідуального захисту на випадок виникнення пташиного грипу та бути говорим до організації особливого режиму роботи.

Це вже не перший випадок виявлення в Україні небезпечної хвороби. Два роки тому через епідемію пташиного грипу в Криму декілька країн заборонили ввіз українського курячого м`яса. Сполучені Штати надали Україні гуманітарну допомогу на приборкання поширення вірусу.

XS
SM
MD
LG