Спеціальні потреби

Наслідки кризи на ринках відчуває i Україна


Відлуння кризи на світових фондових ринках докотилося й до України. Ринок цінних паперів українських підприємств продовжує падіння. Аналітики поки що дають невтішні прогнози.

Два дні український фондовий ринок лихоманить. За цей час акції підприємств втратили в ціні понад 5%, повторюючи тенденції на світових біржах. Це падіння вже відкинуло його на рівень грудня минулого року. Подешевшали акції як металургійних заводів, так і банківських та фінансових установ.

Продовження падіння тривало і весь ранок вівторка, каже аналітик інвестиційної компанії Foyil Securities Вадим Самар. Це змусило в першу чергу іноземних інвесторів продавати акції українських компаній.

«Причина одна – глобальне падіння світових фондових індексів. Зокрема зачепили й наш український індекс ПФТС. Падіння спостерігається другий день. Тому іноземні інвестори продавали акції зранку стільки, скільки могли. Нічого не купували. Просто падіння виявилося сильнішим, ніж минулого року. Минулого року ми так сильно не падали».

Попри те, що вже після четвертої години дня із світових бірж почали надходити гарні новини і падіння в Україні припинилося, експерт каже, настрої у більшості інвесторів не надто оптимістичні.

«Веселитися немає чого. Тому що ніхто не знає, коли почнеться якесь зростання. Фондовий індекс точно не буде рости так швидко, як він ріс у 2007 році. Але для цього є як внутрішні причини, так і зовнішні. Зовншішньою причиною є глобальна слабкість економіки США», - зазначив Самар.

Минулого року український ринок цінних паперів вийшов на одне з перших місць в світі за темпами зростання. Індекс ПФТС, який складається із вартості акцій найбільших підприємств країни, більше ніж подвоївся. За прибутковістю він значно випередив фондові ринки розвинутих країн.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG