Спеціальні потреби

В День соборності знову заговорили про єднiсть


Сьогодні в Україні відзначили День Соборності. Саме в цей день, двадцять другого січня 1919 року, на Софійському майдані у Києві відбулось об`єднання українських земель. Акт злуки проголосив злиття Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу. Проте національна єдність і сьогодні залишається викликом для українців.

Через 89 років після проголошення Акта злуки Україні все ще бракує національної єдності, а День Соборності так і не став повноцінним державним святом. Про це заявив президент України Віктор Ющенко під час урочистого засідання з нагоди Дня Соборності. Глава держави планує добитися змін з допомогою законодавчої ініціативи:

«Це наш великий день, день територіальної цілісності, день історичної і національної єдності, день об`єднання всіх людей нашої землі. Наступного року ми відзначатимемо 90-ліття Дня соборності. Він повинен нарешті стати повноцінним державним святом. Таку ініціативу я вношу на розгляд Верховної Ради України і впевнено вірю в її підтримку».

Президент наголосив на необхідності консолідувати сили, аби як вiн сказав, “перевести енергію протистоянь в енергію творення нормального, достойного життя України”. А перераховуючи основи національної єдності, назвав серед них єдиний і непорушний державний статус української мови, духовну соборність нації, відновлення істини в царині української історії. Задля національної єдності глава держави закликав також інтелектуальний провід “нести людям правду про європейську мету країни, набуття членства в Європейському Союзі і Північноатлантичному блоці”.

З нагоди Дня Соборності до українців звернувся і лідер опозиції. Віктор Янукович заявив: українське суспільство залишається поділеним. І вину за це склав на політиків, які, за його словами, “продовжують ігнорувати наявність відмінностей в ментальності мешканців різних регіонів”. Як висловився Янукович, “це вони, а не народ, ділять наших громадян на “свідомих українців” і “хохлів”. Це вони не бажають справедливо вирішити так звану мовну проблему, ігноруючи право мешканців східних та південних регіонів послуговуватися російською не лише на побутовому рівні. Це вони втягують нашу державу у НАТО, що аж ніяк не сприяє об`єднанню двох частин України”, -- наголосив лідер Партії регіонів, слова якого цитує партійний сайт.

А тим часом вітаючи співвітчизників з Днем Соборності, Віктор Янукович трохи поплутав дати. 89-а річниця Акта злуки в його привітанні перетворилася на 84-у. Помилку у повідомленні, розiсланому 21 січня, помітив сайт Острів, і згодом невірна дата була виправлена.

Закликові до єдності, що його проголошує Янукович, суперечить нова ініціатива Партії регіонів. Найближчим часом регіонали готуються організувати повторний з`їзд у Сєвєродонецьку, де буде порушено мовне питання. “Сепаратистські ігри, що заперечують встановлену історією єдність нашої держави”, -- так назвав цю ініціативу один з чільників “Нашої України-Народної самооборони”, голова парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк. “Організатори з`їздів у Сєвєродонецьку повинні бути покарані, згідно з Конституцією та законом про національну безпеку України”, -- заявив Тарасюк, слова якого цитує сайт блоку НУНС. Як він додав, “Нинішнє відзначення Дня Соборності повинно звернути увагу суспільства на небезпечні тенденції, спрямовані на розкол України”.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG