Спеціальні потреби

Актуально

Бурю на фондових ринках дещо вгамовано

Рішенням Федерального Резервного Банку США знизити федеральну облікову ставку по кредитах на 3/4 відсотка дещо вгамувано бурю на ринку цінних паперів країни і заспокоїла світові фондові ринки. Серйозних загроз Українi криза поки що не становить, вважають експерти.

Зниження облікової ставки - найбільше за останніх 24 роки і воно означає, що люди зможуть платити менше відсотків за взяті кредити, в тому числі по кредитах за житло. Одразу після оприлюднення цієї новини, показники на світових біржах почали підніматися.

Міністр фінансів США Генрі Пол схвально відгукнувся щодо новини про зниження федеральної ставки на кредити до трьох з половиною відсотків. На його думку, процес виведення економіки країни з піке мусить продовжити Конгрес США, затвердивши пакет законів про зменшення податків.

«Це дуже конструктивне рішення. Країна і світ бачать, що національний банк може швидко і ефективно реагувати на зміни на ринках. Це має додавати впевненості».

Ринки Азії, через різницю в часі не встигли перед закриттям у вівторок відреагувати на новину з Вашингтона і продовжили своє падіння, побоюючись загострення кризи в США.

Індекси на Токійській біржі понизились майже на шість відсотків – найгірший показник за останні 2 роки.

А показники на Гонконгській біржі впали ще більше – майже на дев’ять відсотків, що лише на одну десяту відсотка менше ніж вони впали після терактів 11 вересня 2001 року в США.

В Австралії зафіксовано падіння – рекордне за останні 20 років.

Втім, звістка про зменшення федеральної облікової ставки в США докотилася до Європи ще перед закриттям торгів на біржах і позитивно вплинула на європейські біржові показники. Таким чином європейські інвестори дали зрозуміти, що вжиті американським урядом заходи зможуть виправити економічну ситуацію в США і допоможуть уникнути рецесії.

А стан економіки США, вважають експерти, напряму впливає на весь світ. Як говорить фінансовий аналiтик Джен Рендольф, «якщо в Америці почнеться рецесія, це потягне за собою вниз економіки всіх країн».

Що стосується України, то експерти вважають, що теперішня криза в світі, поки не сильно впливає на її економіку. Український фондовий ринок зріс аж на 135 відсотків минулого року, тому падіння на 5 відсотків є для нього незначним. Пересічні українці також не сильно відчують теперішнє падіння, оскільки мало хто з них вкладає свої гроші у акції різних компаній. Але якщо криза на фондових ринках світу поглибиться і триватиме довше, то орієнтована на експорт економіка України від цього може сильно постраждати.

Всі новини дня

Київ і представники понад 40 країн підписали в Лугано декларацію про відновлення України

Учасники конференції з відбудови України у Лугано, Швейцарія, 4 липня 2002 р. Майкл Баголзер/через REUTERS.

5 липня десятки країн взяли на себе зобов’язання підтримувати Україну під час, як очікується, тривалого і дорогого відновлення й погодилися з необхідністю проведення широких реформ для підвищення прозорості й боротьби з корупцією.

Завершуючи дводенну конференцію в південному швейцарському місті Лугано, лідери близько 40 країн підписали декларацію, яка викладає принципи для відбудови України.

Підписанти, зокрема США, Велика Британія, Франція та Японія, «найрішучішим чином» засудили військову агресію Росії проти України і закликали Москву негайно вивести свої війська.

Президент Швейцарії Іґнаціо Кассіс, який разом з Україною вів конференцію, привітав цю декларацію як «перший ключовий крок на довгому шляху відновлення України».

«Наша робота готується до післявоєнного часу, хоча війна все ще триває», – сказав він на церемонії закриття.

«Це має дати людям в Україні надію та впевненість, що вони не самотні», – додав Кассіс.

Підписанти привітали зобов’язання щодо надання політичної, фінансової і технічної підтримки і започаткували принципи Лугано для відновлення, яке, за даними Києва, може коштувати до 750 мільярдів доларів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 липня заявив, що декларація – це «однозначно початок нашого тривалого процесу».

Дивіться також: Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано: заяви, подробиці. Відео

«Ми маємо зробити все, що було знищено, кращим, ніж воно було», – додав він.

У принципах Лугано підкреслюється, що «процес відновлення має сприяти прискоренню, поглибленню, розширенню і досягненню зусиль України щодо реформ і стійкості відповідно до її європейського шляху».

«Процес відновлення має бути прозорим і підзвітним народу України», – йдеться в документі.

Декларація також містить заклик до того, щоб процес відновлення був «інклюзивним і забезпечував гендерну рівність».

Президент України Володимир Зеленський напередодні під час відеовиступу на конференції у швейцарському місті Лугано анонсував національний План відбудови України.

За словами Володимира Зеленського, за чотири місяці повномасштабної війни проти України Росія знищила 2102 освітні об’єкти, 799 об’єктів медичної інфраструктури та близько 80 тисяч житлових об’єктів.

4–5 липня в швейцарському місті Лугано відбувалася масштабна Міжнародна конференція з питань відновлення України.

У ній брали участь представники 40 країн і 18 організацій.

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Більше

XS
SM
MD
LG