Спеціальні потреби

Актуально

У світі зменшилась кількість абортів

У Вашингтоні пройшов щорічний марш активістів, які виступають проти абортів і за збереження життя. Цією ходою учасники знаменували 35-ту річницю від дня винесення рішення у справі, яку розглядав Верховний Суд США під назвою Ро проти Вейда.

35 років тому суд виніс рішення, яким надав жінкам право на здійснення абортів. Після легалізації абортів, їх кількість у США драматично зростала і у 1981-му році досягла піку. Втім, в середині 80-их ця цифра почала зменшуватись. Більше десяти тисяч учасників руху проти аботів, які, не зважаючи на досить морозну погоду, вийшли на вулиці американської столиці, вважають цей факт перемогою над своїми опонентами.

Американський Ґатмакер Інститут, який займається вивченням проблеми абортів у Сполучених Штатах та світі, оприлюднив результати свого останннього дослідження. Відповідно до нього, кількість абортів у США за останні роки відчутно знизилася. Серед причин фахівці називають: зміни у ставленні суспільства до проблеми абортів та позашлюбної вагітності, збільшення рівня освідченості людей у питаннях статевих стосунків, а також поява нових ефективніших медичних препаратів.

Нове масштабне дослідження показує, що з 1990-го року кількість абортів у США зменшилась на 25%. Дослідження проводив Ґатмакер Інститут – організація, яка займається вивченням репродуктивних питань. Науковці не можуть назвати якою є головна причина зменшення кількості абортів, однак мають декілька теорій.

Одна із них – жінки мають більший доступ до контрацептивних препаратів. Інша можлива причина – брак клінік, які проводять аборти. Особливо це стосується сільських місцевостей США.

87% округів у США не мають установ з проведення абортів. І в цих округах живе більше третини жінок.

Зменшення кількості абортів може бути зумовлене тим, що жінки які хочуть зробити аборт просто не мають такої можливості. Однак іншою причиною може бути вища статева обізнаність людей і кращий доступ до контрацептивних препаратів.

Також позитивно впливають центри контролювання вагітності. Їх відкривають біля клінік, де проводять аборти. Центри пропонують ультразвукове обстеження, аби кожна жінка могла побачити свій плід. У багатьох випадках це переконує жінок доносити ембріон до народження.

Крім того, суспільне змінилося ставлення до цієї проблеми. Позашлюбна дитина більше не вважається безчестям.

Але дослідження інституту вказує на суттєвий зріст застосування таблеток, що переривають вагітність. Зокрема препарату “Міфепрістон”.

13% жінок, які хочуть перервати вагітність тепер частіше використовують таблетки, аніж хірургічне втручання. У звіті, який Інститут Ґатмакер оприлюднив минулого року, зазначено, що у багатьох країн простежується зменшення кількості легальних абортів.

Найбільш помітним воно є у країнах Східної Європи, Центральної Азії та в Китаї, де кількість абортів була одною з найбільших у світі.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG